روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
نظر مردم آمریکا برای تعویق انتخابات چیست؟ :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 187555
1399/05/16

نظر مردم آمریکا برای تعویق انتخابات چیست؟

نتایج نظرسنجی جدید موسسه ایپسوس و رویترز حاکی است که دو سوم از شرکت‌کنندگان در این بررسی با به ‌تاخیر افتادن انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا به‌دلیل شیوع کرونا، مخالف هستند.
به گزارش رویترز، این نظرسنجی همچنین نشان داد که بیش از نیمی از نظردهندگان معتقدند که مطرح شدن ایده به تعویق افتادن انتخابات از سوی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با هدف کمک به وی در عرصه سیاسی انجام شده است.
این نظرسنجی از ۳۱ ژوئیه تا ۴ اوت (۱۰ تا ۱۴ مرداد) انجام شد، اندکی پس از زمانی که ترامپ بدون مدرک و سند ادعا کرد که برگزاری انتخابات پستی به تقلب گسترده در انتخابات منجر می شود و بهتر است انتخابات به زمان دیگری موکول شود.
این ایده بلافاصله از طرف دموکرات ها و جمهوریخواهان کنگره رد شد، افرادی که برای تغییر زمان انتخابات، اختیار صرف دارند.
همچنین اکثر آمریکایی ها با این نظریه مخالفت کردند. نظرسنجی انجام شده نشان داد که ۶۶ درصد از رای دهندگان با مخالف به تاخیر افتادن زمان انتخابات ماه نوامبر (آبان ماه) هستند که این تعداد شامل هشت نفر از هر ۱۰ نفر دموکرات و پنج نفر از هر ۱۰ نفر جمهوریخواه می شود.
۲۳ درصد از دیگر رای دهندگان که اکثرا جمهوریخواه بودند، از تاخیر انتخابات حمایت کردند و ۱۱ درصد گفتند که اطمینانی در مورد این مساله ندارند.
همچنین نتایج یک نظرسنجی دیگر از طرف موسسه ایپسوس و رویترز در روزهای ۳ و ۴ اوت (۱۳ و ۱۴ مرداد) انجام شد، مشخص کرد که جو بایدن رقیب دموکرات ترامپ، به میزان ۱۰ درصد از ترامپ پیشتر است، در حالی که کمتر از ۱۰۰ روز به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا زمان باقی است.
طبق این نظرسنجی، ۴۴ درصد معتقدند که نحوه مدیریت بایدن بر بحران کرونا بهتر از ترامپ است.

تغییر نظر ترامپ درمورد برگزاری انتخابات پُستی
در این میان اما با وجود انتقاد رئیس‌جمهور آمریکا از نحوه برگزاری انتخابات پُستی، وی رأی‌دهندگان ایالت فلوریدا که ایالت حساسی برای اوست را به‌ برگزاری انتخابات به این صورت تشویق کرده است.
ترامپ در اظهار نظری جدید گفته است: «چه نام آن را رأی‌‌گیری پُستی یا رأی‌گیری غیابی بگذارید، سیستم انتخاباتی در فلوریدا امن و مطمئن، آزمایش‌شده و صحیح است.»
شاید ترامپ به همین دلیل نظر خود را درباره بر‌گزاری انتخابات به صورت پستی عوض کرد تا نظر رأی‌دهندگان ایالت فلوریدا را به خود جلب کند و به‌گونه‌ای در این ایالت پیروز شود.

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.