روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
سیم‌ کارت تان را قبل از سند زدن، واگذار نکنید :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 187699
1399/05/19

سیم‌ کارت تان را قبل از سند زدن، واگذار نکنید

در بسیاری از پرونده‌ های کلاهبرداری، با سیم‌ کارت ‌هایی مواجه می ‌شویم که در اختیار مالک اصلی نیست و افراد دیگری از آن سوء‌ استفاده می ‌کنند و مجرمان سایبری هم به همین دلیل به دنبال خرید سیم‌ کارت بدون سند هستند.با توجه به این که بسیاری از جرائم و کلاهبرداری‌ های اینترنتی و تلفنی با استفاده از سیم‌ کارت‌ های تلفن همراه سایر افراد انجام می ‌شود، کاربران نباید سیم کارت روشن و فعال خود را در اختیار دیگران قرار دهند. همان ‌طور که پلیس فتا هشدار داده است، با در اختیار گرفتن سیم ‌کارت ‌ها توسط مجرمان، ارتکاب اعمال مجرمانه و یا ایجاد هر گونه مزاحمت و سوء استفاده از طریق سیم ‌کارت، این دارنده و مالک سیم ‌کارت است که باید پاسخگو باشد و قانون وی را می‌ شناسد.
از طرفی خرید و فروش سیم ‌کارت ‌های فعال بدون انجام تغییر سند مالکیت، غیر قانونی است و کاربران نباید سیم‌ کارت ‌های روشن خود را بدون تغیر سند مالکیت بفروشند، زیرا خریداران به این شیوه، مجرمان سایبری هستند که برای گم کردن رد خود دوست ندارند سند به نام خود بزنند.
همچنین کاربران باید هنگام انتقال سند مالکیت سیم‌ کارت ‌های خود، حتماً اکانت‌ های شبکه ‌های اجتماعی که با آن سیم ‌کارت فعال شده ‌اند را حذف کند، زیرا احتمال سوء استفاده از اکانت ‌ها در شبکه ‌های اجتماعی توسط خریدار سیم‌ کارت وجود دارد.
بنابراین لازم است مالکیت سیم ‌کارت ‌ها را جدی بگیرید. بدین ترتیب تمامی مشترکان می‌ توانند با مراجعه به پورتال سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی در بخش خدمات الکترونیک و یا در نشانی اینترنتی mobilecount.cra.ir به این سامانه مراجعه کرده و از تعداد سیم‌ کارت‌هایی که با کد ملی آنان ثبت شده است، مطلع شوند.
همچنین کاربران می ‌توانند علاوه بر استفاده از سایت، با ارسال کد ملی مالک خط به یکی از شماره‌ های ۳۰۰۰۱۵۰ و ۳۰۰۰۵۰۴۹۰۱ از طریق یکی از خطوط تحت مالکیت، نسبت به استعلام تعداد خطوط ثبت شده به نام خود اقدام کنند.

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.