روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
پر بازدید ترین ها
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
برگزاری نمازهای جمعه از 11 مهر در سراسر کشور :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 191092
1399/06/26

برگزاری نمازهای جمعه از 11 مهر در سراسر کشور

وزیر بهداشت از برگزاری مجدد نمازهای جمعه در سراسر کشور خبر داد و زمان آن را نیز اعلام کرد.سعید نمکی دیروز سه شنبه در نشست با رئیس شورای سیاست ‌گذاری ائمه جمعه گفت: دیشب یکی از شب‌هایی بود که من تا صبح مژه بر هم نگذاشتم، به دلیل خیز جدیدی که در کشور در حال شکل ‌گیری است. متاسفانه این فراز و فرودها خیلی می ‌تواند ما را دچار مشکل و فشار کند. وی با اشاره به برگزاری مراسم محرم در سال جاری و در شرایط کرونایی بیان کرد: امسال یکی از کم ‌نظیرترین محرم‌های تاریخ کشورمان را برگزار کردیم، اما متاسفانه گروهی که از این دایره پا را بیرون گذاشتند از یک سو و گروهی که هرچه تمنا کردیم که به سفر نروند، اما رفتند، از سوی دیگر بودند. به طوری که در حال حاضر در اکثر استان‌هایمان مجددا داریم یک خیز جدیدی پیدا می‌کنیم. بنده به عنوان فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کشور می‌دانم که ورود به یک خیز جدید، چقدر ما را به زحمت می‌اندازد و چقدر باید تلاش کنیم تا به شیبی مناسب بازگردیم.

واردات واکسن آنفلوآنزا به مشکل تحریم خورد
وزیر بهداشت ادامه داد: امروز سخت‌ترین تحریم‌ها بر ملت ایران اعمال می ‌شود. همه راه‌ها را بر ما بستند، برای تامین واکسن آنفلوانزا و نقل و انتقال ارز آن دچار چالش هستیم. معاون سازمان غذا و داروی کشور اعلام کرده بانکی که پول واکسن آنفلوانزا را قرار است دریافت کند از انتقال ارز ممانعت کرده و مسیر انتقال ارز واکسن آنفلوآنزا در سایه تحریم‌ها قفل شده است. نمکی همچنین گفت: از همکارانم می‌خواهم که به گونه‌ای عمل کنیم که مسجد و نماز جمعه آخرین جایی باشند که برای تعطیلی آن اقدام می‌کنیم. امیدواریم به خوبی به استقبال برگزاری مراسم نماز جمعه ‌رویم. بنابراین با نگاه رعایت پروتکل‌های سختگیرانه و اینکه فکر کنیم همه کشور قرمز است، مشخص شدن شرایط نمازگزار از نظر جسمی و سنی، رعایت فاصله‌گذاری و... امیدواریم بتوانیم برگزاری نماز جمعه را داشته باشیم.
معاون بهداشت وزیر بهداشت در بخشی از این مراسم گفت: ما از ۸ تا ۱۰ مهر ماه پروتکل ها را آماده می کنیم تا برای برگزاری مراسم نمازجمعه در ۱۱ مهر ماه آماده باشیم.
بر همین اساس وزیر بهداشت نیز خطاب به معاون بهداشت وزارت بهداشت تاکید کرد: بنابراین با اعضای ستاد سیاستگذاری ائمه جمعه جلسه بگذارید، فکر کنید شرایط همه کشور قرمز است و حداقل نمازگزار را در نظر بگیرید. همچنین شرایط نمازگزار را از لحاظ سنی و جنسی لحاظ کنید و سخت ‌ترین شیوه نامه‌ های بهداشتی برای برگزاری نماز جمعه تدوین شود. ان شاء ا... از جمعه ۱۱ مهر در سراسر کشور نمازهای جمعه برگزار می شود.


/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.