روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
افراد واجد شرایط برای دریافت واکسن آنفلوآنزا منتظر تماس برای تزریق باشند :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 192448
1399/07/09

افراد واجد شرایط برای دریافت واکسن آنفلوآنزا منتظر تماس برای تزریق باشند

فارس نارنجی است و آمار مبتلایان به کرونا در 24 ساعت گذشته دوبرابر شد
«خبرجنوب»/معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز روز گذشته گروه‌های واجد شرایط برای دریافت واکسن آنفلوآنزا در مرحله نخست توزیع این واکسن را معرفی کرد و گفت که این افراد شناسایی شده و در روزهای آینده منتظر تماس برای تزریق باشند. در تماس کارشناسان با گروه‌های یاد شده، مکان، تاریخ و ساعت واکسیناسیون اعلام می شود تا این اقدام با رعایت پروتکل های بهداشتی و بدون ازدحام جمعیت انجام شود.
به گفته دکتر عبدالرسول همتی، مادران بارداری که دارای نمایه توده بدنی بالای ۳۰ یا بیماری زمینه ای بوده و تحت پوشش مراقبت های بهداشتی هستند، مبتلایان به بیماری های تالاسمی، بیماران پیوند اعضا و بیماران تحت دیالیز در فاز نخست دریافت واکسن آنفلوآنزا تعریف شده اند.
همتی خاطرنشان کرد: سالمندان ساکن در خانه های سالمندان، کودکان ساکن در شیرخوارگاه های بهزیستی و تیم های بهداشتی و درمانی که به صورت مستقیم با بیماران کرونا در ارتباط هستند نیز جزو گروه‌های نخست دریافت واکسن آنفلوآنزا هستند.
وی از مردم خواست که از مراجعه به مراکز بهداشتی درمانی، داروخانه‌ها یا دیگر مراکز زیرمجموعه دانشگاه برای دریافت واکسن خودداری کنند، زیرا ازدحام مردم زمینه افزایش خطر ابتلا را به همراه خواهد داشت.
همتی خاطرنشان کرد: روش کار در واکسیناسیون گروه‌های هدف به این نحو تعریف شده است که لیست گروه های موردنظر مربوط به مرحله نخست واکسیناسیون از سامانه‌های موجود استخراج شده و به تدریج طی روزهای آینده با افراد تماس برقرار می شود.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز تاکید کرد: دریافت واکسن آنفلوآنزا به هیچ عنوان موجب کسب مصونیت در برابر کروناویروس نخواهد شد.
وی همچنین آخرین آمار مبتلایان به کرونا در فارس را هم اعلام کرد.
به گفته همتی در ۲۴ ساعت منتهی به ظهر دیروز چهار نفر در فارس بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند و مجموع جان باختگان مبتلایان به کووید ۱۹ در استان از ابتدا تاکنون به ۹۸۴ نفر رسید.
همچنین آمار مبتلایان هم به ۵۳ هزار و ۸۹۶ مورد رسیده و به گزارش خبرجنوب در ۲۴ ساعت گذشته، 755 نفر دیگر از هم استانی ها به کرونا مبتلا شده اند ۹۰ بیمار بستریه شده به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش مراقبت‌های ویژه هستند.
فارس اکنون در وضعیت نارنجی (پرخطر) بیماری قرار دارد.


/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.