روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
تجمع و میتینگ برای انتخابات 1400 ممنوع :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 197177
1399/09/04

تجمع و میتینگ برای انتخابات 1400 ممنوع

معاون سیاسی وزیر کشور با بیان این که انتخابات ریاست جمهوری در ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ برگزار می شود گفت :یکی از پیشنهادهای ما این است با رعایت پروتکل‌ های بهداشتی، تعداد شعب را افزایش دهیم، یعنی در این انتخابات می‌توانیم شاهد تکثّر شعب باشیم؛ مثلاً می‌توانیم ۶۰ هزار شعبه‌ ای را که داریم، به ۸۰ هزار افزایش دهیم تا مردم برای رأی دادن معطل نشوند. این یک پیشنهاد است.
جمال عرف افزود: پیشنهاد دیگر این است که زمان برگزاری انتخابات را افزایش دهیم. در این مسئله باید با شورای نگهبان و ستاد ملی مقابله با کرونا توافق داشته باشیم، چون در قانون انتخابات ریاست‌ جمهوری آمده که انتخابات باید در یک روز برگزار شود ولی با هماهنگی ستاد ملی مقابله با کرونا و موافقت شورای نگهبان، می‌توانیم بگوییم انتخابات مثلاً در دو روز برگزار شود یا حتی می توانیم انتخابات شوراهای اسلامی را در یک روز و انتخابات ریاست جمهوری را در روز دیگر برای عدم تراکم جمعیت برگزار کنیم.
وی در بخش دیگری از اظهاراتش گفت: در خرداد ماه سال ۱۳۹۸ این موضوع در هیأت دولت مصوب شد و مکان ‌هایی را مشخص کردند و یکی دو نفر به دیوان عدالت اداری شکایت کردند و دیوان نیز آن رأی را ابطال کرد و این وظیفه را به کمیسیون ۱۰ احزاب محوّل کردند.معاون سیاسی وزیر کشو ر ادامه داد: این کمیسیون متولی این است که اگر کسانی می‌ خواهند تجمعی و یا راهپیمایی با شرایطی که در قانون آمده داشته باشند، می‌توانند با کمیسیون مکاتبه کنند و کمیسیون هم موضوع را بررسی و از مراجع ذی ربط سئوال می‌ کند و پاسخ می ‌دهد. تا الان تقاضا خیلی محدود مطرح شده است.
شاید خانه کارگر مطالبه‌ تجمعی داشت و برخی اشخاص مثلاً درخواست داشتند و حزب و گروه شناخته‌شده‌ دیگری تا الان نیامده و اگر هم بیاید، با آن مکانیزم بررسی می‌شود.

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.