روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
دو فرضيه در پرونده جسدي در روستا :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 197361
1399/09/06

دو فرضيه در پرونده جسدي در روستا

جسد زن جوان 38 روز پس از قتل در چاله‌هایی که برای کاوش و جست‌ و جوی عتیقه در اطراف دماوند کنده شده بود، کشف شد.آرین دوست پسر شهلا زن بیوه پس از مطرح کردن چند فرضیه ناپدید شدن این زن، به قتل او اعتراف کرد.30 مهر ماه سال جاری پسر جوانی پیش پلیس رفت و از ناپدید شدن خواهرش خبر داد و گفت: «4 روز قبل پدرم با خواهرم شهلا تماس گرفت اما تلفن همراهش خاموش بود. به مقابل خانه ‌اش رفتیم اما در خانه ‌اش هم نبود. نگران شهلا هستیم و می‌ ترسیم که برای او اتفاقی رخ داده باشد. البته یک موضوع دیگر هم هست، مدتی است که شهلا با پسر جوانی به ‌نام آرین ارتباط دارد. آرین را سوار بر خودروی سراتو خواهرم دیدم، او گفت که ماشین را از شهلا خریده اما من به او مشکوک هستم».
آشنایی زن بیوه با آرین در میهمانی
به‌ دنبال این شکایت تحقیقات به دستور بازپرس جنایی آغاز شد. در نخستین گام، آرین به‌ عنوان تنها مظنون پرونده بازداشت شد و گفت: «اوایل شهریور در یک میهمانی با شهلا آشنا شدم. از همسرش جدا شده بود و به تنهایی در خانه ‌ای در مجیدیه شمالی زندگی می ‌کرد البته او در یک بنگاه املاک کار می ‌کرد. ارتباط ما ادامه داشت تا این که پنجشنبه 24 مهر به همراه شهلا به خانه ویلایی مادرم در اطراف دماوند رفتیم. شب را آن جا ماندیم و صبح جمعه با هم به تهران آمدیم و تا ساعت 3 و نیم عصر با هم بودیم. بعد پدرش با او تماس گرفت و خواست به خانه ‌اش برود. پدرش می ‌خواست خانه‌ای را که در پردیس دارد به ‌نام شهلا بزند. او خانه دیگری داشت که ظاهراً پسرهایش فروخته بودند و سهم شهلا را به او نداده بودند و همین مسئله باعث شده بود که او بخواهد آن خانه را به‌ نام شهلا کند».آرین گفت: «من هم به خانه خواهرم رفتم تا به او در اسباب کشی کمک کنم. شامگاه شنبه 26 مهر، شهلا به مقابل خانه ‌ام آمد و دستگاه کارتخوانش را گرفت. بعد دیدم او سوار یک خودروی «دانگ فنگ» شد که پسر جوانی هم در آن بود».

دو فرضیه برای ناپدید شدن زن
آرین در ادامه تحقیقات گفت: «این اواخر چند بار متوجه شدم شهلا در جست و جوی بلیط برای سفر به ترکیه بود.
می ‌خواست از ایران برود. همیشه می ‌گفت بود و نبودش برای خانواده ‌اش مهم نیست. از طرفی همسر سابقش اجازه نمی ‌داد که پسرش را ببیند و خیلی ناراحت بود. ممکن است به ترکیه رفته باشد و به ‌همین دلیل هم تلفن همراهش خاموش است».وی ادامه داد: «مدتی بود که شهلا با یک تیم که در کار زیرخاکی و کشف عتیقه بود کار می ‌کرد. ظاهراً یک شیء عتیقه در بیابان ‌های شیراز پیدا کرده بودند. می ‌گفت می‌ خواهد با آن ها به شیراز برود، می ‌ترسید که سهمش را به او ندهند».پسر جوان در رابطه با خودروی سراتو مقتول نیز گفت: «مدتی قبل شهلا می ‌خواست خودرواش را بفروشد و حتی خریدار هم پیدا شده بود اما من به او گفتم که حاضرم خودرو را از او بخرم. شهلا می‌ خواست حدود 70 میلیون تومان در بورس سرمایه‌ گذاری کند و مابقی آن را خودروی مزدا 323 خریداری کند. دوستی داشت که پول‌ هایش را به او می ‌داد تا در بورس سرمایه‌ گذاری کند. من هم خودرو را 270 میلیون تومان خریدم. در ازای این کار هم 18 سکه طلا به او دادم. قیمت طلاها 280 میلیون تومان شد. 10 میلیون تومان اضافه ‌ای را که دست شهلا بود به حسابم واریز کرد».

اعتراف به جنایت
در حالی که پسر جوان مدعی بود از سرنوشت شهلا بی ‌خبر است اما سرنخ‌ ها و مدارک حکایت از آن داشت که آرین در ناپدید شدن زن جوان نقش دارد. در ادامه بررسی‌ ها، سرانجام روز دوشنبه 3 آذر، آرین به قتل اعتراف و محل دفن جسد را روستایی در اطراف دماوند اعلام کرد.با اعتراف آرین به قتل، تیمی از کارآگاهان راهی محل دفن جسد شده و جسد شهلا را کشف کردند. با کشف جسد، پسر جوان در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت قرار داده شد و بررسی‌ ها در این خصوص ادامه دارد.


/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.