روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
کارگردان ایرانی برنده جایزه چهل هزار یورویی شد :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 197956
1399/09/12

کارگردان ایرانی برنده جایزه چهل هزار یورویی شد

درناز حاجیها با فیلمنامه بلند «شفاف» برنده چهل هزار یورو شد. فیلمنامه بلند «شفاف» به نویسندگی درناز حاجیها و تهیه کنندگی ایزابل گلچنت برنده جایزه بزرگ تولید فیلم از تورین فیلم لب شد.
به گزارش اسکرین دیلی، درناز حاجیها کارگردان سینما که پیش‌تر با فیلم های کوتاه خود به موفقیت های بین المللی دست یافته بود، در مراسم اختتامیه این جشنواره که به صورت آنلاین برگزار شد، جایزه چهل هزار یورویی این رویداد را برای ساخت فیلم نامه بلند «شفاف» با نام انگلیسی Diaphanous کسب کرد.«تورین فیلم لب» رویدادی است که هر ساله همزمان با برگزاری جشنواره فیلم تورین در ایتالیا، از بین فیلمنامه های بلند ارسالی، اقدام به انتخاب بهترین فیلمنامه و اهدای جایزه ی نقدی در جهت حمایت از تولید سینمایی فیلم می کند. جایزه تولید مشترک(Co-production) این رویداد نیز امسال به لوکرشیا مارتل، فیلمساز مطرح آرژانتینی اهدا شد.
در مراسم اهدای جوایز، سخنگوی هیأت داوران درباره فیلمنامه «شفاف» گفت: شفاف فیلمنامه ای است که روی تمام اعضای هیاأت داوران تاثیر گذاشت. این اثر روایت یک زن است که دچار یک تراژدی خانوادگی می شود. داستان و نگاه ویژه کارگردان، ما را تحت تاثیر قرار داد. ما منتظر به تصویر در آمدن این فیلمنامه توسط کارگردان و نمایش آن هستیم.» امسال ده پروژه از کشورهای مختلف همچون شیلی، برزیل، انگلستان، هلند، فرانسه، استرالیا و … در این رویداد انتخاب شدند.«شفاف» به نویسندگی و کارگردانی درناز حاجیها و به تهیه کنندگی ایزابل گلچنت و شرکت هنگ کنگی چاینیز شدوز، یزدان تبریزی به عنوان دستیار تهیه کننده، تنها نماینده ایران در این رویداد بود.


/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.