روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
باید نام والیبال شیراز و فارس را در کشور دوباره طنین انداز کنیم :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 197961
1399/09/12

باید نام والیبال شیراز و فارس را در کشور دوباره طنین انداز کنیم

رییس جدید هیات والیبال شیراز اعلام کرد: با کمک همه دلسوزان والیبال که عمر خود را در راه اعتلای این رشته جذاب و پر تحرک گذاشته اند ، حمایت مسئولین ورزش فارس وشیراز همچنین هیات والیبال استان حرکت جدیدی را آغاز خواهیم کرد تا شایسته کلان شهر شیراز و حتی استان باشد.
خلیل حمیدی زاده افزود : ضمن تشکر از حسن اعتماد مسئولین ورزش استان ، شهرستان شیرازو ریاست هیات والیبال فارس در اولین گام به دنبال آن هستیم که با همکاری هیات والیبال فارس دوباره والیبالی ها را با هم آشتی دهیم و سپس با همبستگی ، کمیته های مختلف با استفاده از نیروهای جوان ، باتجربه و متخصص به سمتی حرکت کنیم که چراغ والیبال شیراز از سو سو زدن به یک روشنایی که همه آن را ببینید، تبدیل شود.
وی گفت: البته مشکلاتی هم در راه وجود دارد مثلا در حالی که همه هیات‌های ورزشی خانه ویژه خود را دارند،خانه والیبال شیراز به بخش خصوصی واگذار شده و در اختیار هیات نیست. چگونه است که خانه کشتی، ژیمناستیک، وزنه برداری، تکواندو و دیگر رشته ها که خانه تخصصی دارند در اختیار هیات مربوط است اما خانه والیبال شیراز که چندین سال پیش خودمان تابلو آن را بالا بردیم ، در اختیار بخش خصوصی قرار دارد؟ در صورتی که باید این خانه اختصاصی به عنوان ابزار اصلی و اولیه والیبال در اختیار هیات باشد.
حمیدی زاده ، ادامه داد: هم اینک برای راه اندازی دوباره تیم ها نیاز به ۶ جلسه تمرین در هفته برای آقایان و بانوان داریم و نمی دانم خانه والیبال در اختیار ما قرار می گیرد و یا اینکه باید اجاره خانه خود را هم بدهیم. البته با حسن نیتی که در آقای دکتر حاجی زاده مدیر زحمت کش و آقای دکتر سالاری معاون خوشفکر اداره کل و آقای فرهنگ مهر رئیس پرتلاش ورزش وجوانان شیراز سراغ دارم این مشکلات قطعا رفع خواهد شد .
این پیشکسوت والیبال فارس ادامه داد: در گذشته نه چندان دور شهر شیراز هم در رده بانوان و هم در آقایان یک تیم در لیگ برتر داشت .باید دوباره به کمک پیشکسوتان و متخصصان این رشته که اتفاقا تعدادشان زیاداست و حمایت آقای دکتر مقیمی رئیس هیات استان تیم ها را احیا کنیم و نام والیبال شیراز و فارس را در کشور دوباره طنین انداز کنیم.
حمیدی زاده افزود: چندی پیش در شرایط کرونایی با اداره آموزش پرورش فارس به صورت آنلاین مسابقات والیبال در مدارس بر گزار کردیم. که برای نخستین بار در کشور باز خورد خوبی داشت و هم اینک هم به دنبال آن هستیم با وجود کرونا والیبال را از طریق شبکه های مجازی فعال کنیم و سپس با رعایت پروتکل بهداشتی مسابقات را در سطح باشگاه های شیراز در خانه والیبال برگزار کنیم.

ديدگاه كارشناسان و پيشكسوتان
کارشناسان و پیشکسوتان والیبال فارس بر این باور هستند. حضور ۲ تیم بانوان و آقایان در لیگ برتر کشور که هم اینک تنها تیم بانوان آن هم نه با تمام قدرت شرکت دارد ، ۲ تیم در دسته یک کشور و تیم های نوجوانان و جوانان فارس که چندین مقام کشوری کسب کردند و تیم امید فارس هم قهرمان که کشور شده بود بیانگر روزهای خوب والیبال فارس در گذشته نه چندان دور بوده است.
مرودشت، جهرم ، فسا، ممسنی، کازرون ، آباده و اقلید شهرستان هایی هستند که همیشه قطب والیبال فارس بودند ضمن اینکه آباده و ممسنی کلا فعالیت آنها در والیبال کمرنگ شده و دیگر شهرستان ها هم مانند ممسنی که بازیکن به تیم ملی داده است، دیگر خبری نیست.
به گفته آنان، در گذشته نه چندان دور، هشت بازیکن از فارس به تیم ملی بانوان دعوت و چندین بازیکن هم ملی پوش شدند در حالی که هم اینک
خبری نیست.


/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.