روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
زلزله قیمتی در بازار سکه و طلا :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 202192
1399/10/27

زلزله قیمتی در بازار سکه و طلا

در هفته ‌ای که گذشت زلزله قیمت ‌ها در بازار سکه و طلا تحت تاثیر نرخ‌ ارز رخ داد و سکه بار دیگر به کانال 10 میلیون تومان بازگشت و هر گرم طلا نیز با 63 هزار تومان کاهش، رکورد جدیدی از خود برجا گذاشت.
بازار فلزات گرانبها، هفته ‌هاست که دچار نوسان بوده و تصمیم گیری را برای سرمایه‌گذاری های کلان سخت‌تر کرده است، ریسک حضور در این بازار به بالاترین و بیشترین حد خود رسیده و هر نوسان جزئی در نرخ ارز تاثیر فوری خود را در بازار سکه و طلا نمایان می کند.
همچنین وقوع اتفاقات سیاسی بین‌المللی به ویژه در ایالات متحده سبب ریزش نرخ انس جهانی شده که این مساله نیز تاثیر مستقیمی بر روی نرخ ارز و سکه و طلا در بازارهای داخلی بر جا گذاشته است.
البته به نظر می رسد با آغاز به کار دولت بایدن، بازارهای جهانی و داخلی به این مساله واکنش نشان داده و نرخ‌ها در بازارهای مالی تا حدودی تعدیل شود و در روزهای آینده بازار سکه و طلا نیز شاهد نوسانات بیشتر نرخ‌ها باشد.
محمد کشتی آرای، نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در این ارتباط گفت: این روزها قیمت طلا در بازار داخلی تحت تاثیر انس جهانی قرار گرفته است.
محمد کشتی‌آرای افزود: انس جهانی این روزها متأثر از اتفاقات سیاسی آمریکا قرار گرفته به طوری که در هفته‌ای که گذشت شاهد نوسان فراوانی در قیمت انس جهانی بودیم.وی تصریح کرد: در هفته ای که گذشت هر انس تا 1865 دلار افزایش یافت اما با کاهش 9 دلار به نسبت اول هفته، انس جهانی به 1842 دلار رسید.
این فعال بازار طلا و جواهر گفت: کاهش نرخ ارز سبب شد تا قیمت سکه و طلا در یک هفته اخیر روند نزولی طی کند و با کاهش روزانه قیمت سکه و طلا ، انگیزه خرید و داد و ستدها کاهش یافته است و به طور متوسط قیمت سکه طرح قدیم با حدود 300 هزار تومان کاهش به 10 میلیون و 600 هزار تومان، قیمت سکه طرح جدید با 500 هزار تومان کاهش به 10 میلیون و 700 هزار تومان رسید ، نیم سکه 100 هزار تومان کاهش به 5میلیون و 900 هزار تومان ، ربع سکه با 100هزار تومان به 3 میلیون و 900 هزار تومان و سکه های یک گرمی با 20 هزار تومان کاهش به 2میلیون و 280 هزار تومان رسید.
وی ادامه داد: هر مثقال طلا به مبنای قیمت طلا با حدود 270هزار تومان کاهش به 4 میلیون و 530 هزار تومان وهر گرم طلای 18 عیار نیز با 63 هزار تومان کاهش به یک میلیون و 45 هزار تومان رسید.
برخی همکاران ما ترجیح می دهند سود یک تا 2 درصد بگیرند و به حداقل سود قانع باشند که از نظر قانونی منعی برای این کار وجود ندارد.
رکورد ادامه دار بازار مصنوعات طلا
نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران درباره وضعیت فعلی بازار از نظر میزان داد و ستدها و رونق بازار با توجه به ریزش قیمت ها توضیح داد: یکی از عوامل تاثیرگذار بر روی بازار سکه و طلا، مناسبت‌های مذهبی است و باید توجه داشت هفته‌ای که گذشت در ایام فاطمیه بودیم و به صورت طبیعی در این ایام بسیاری از مراسم ها برگزار نمی شود بنابراین با افت تقاضا و درخواست خرید زیورآلات طلا مواجه بودیم و بازار همچنان در رکود به سر می برد.
کشتی آرای بیان کرد: با توجه به عواملی که ذکر شد و همچنین قیمت‌های امروز بازار باید گفت به نظر می رسد که با روند کاهش نرخ ارز، بازهم شاهد کاهش قیمت سکه و طلا در بازار داخلی باشیم البته اگر اتفاق خاصی رخ ندهد بازار این وضعیت را حفظ خواهد کرد و روزهای آینده با کاهش نرخ ارز، نزول قیمت ها در بازار سکه و طلا را شاهد خواهیم بود.


/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.