روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
یک ذهن آشفته در پشت این جیغ جنجالي :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 205756
1399/12/05

یک ذهن آشفته در پشت این جیغ جنجالي

«جیغ» اثر «ادوارد مونک» مدت‌ هاست که به عنوان یکی از مشهورترین تابلوهای نقاشی جهان شناخته می‌ شود و حالا کشف یک عبارت بر روی این نقاشی، به داستان‌ های پیرامون آن افزوده است.هویت نویسنده یک نوشته کوچک در گوشه سمت چپ یکی از چهار نسخه از تابلو نقاشی «جیغ» مدت ها موضوع بحث بود. در ابتدا گمان می ‌شد عبارت «فقط می ‌تواند به دست یک دیوانه نقاشی شده باشد» را خود «مونک» نوشته باشد اما بعدها این نوشته به یک خرابکار نسبت داده شده بود؛ حالا نتایج بررسی ‌های جدید کارشناسان موزه ملی نروژ نشان می ‌دهد این عبارت قطعا به دست خود «مونک» نوشته شده است.
«مای بریت گولنگ» که یکی از کارشناسان آثار مونک و مدیر موزه ملی نروژ بررسی درباره این عبارت که برای نخستین ‌بار در سال ۱۹۰۴ کشف شده بود را آغاز کرد و پس از مشورت با همکارانش به این نتیجه رسید مونک این عبارت را نوشته است.
گولنگ معتقد است این عبارت نشان ‌دهنده وضعیت روحی «مونک» است. گمان می ‌رود این عبارت در سال ۱۸۹۵ و پس از حضور این هنرمند در جلسه ‌ای نوشته شده است که در آن یک دانشجوی پزشکی با دیدن این نقاشی گفته بود این اثر باید توسط کسی که مشکلات روحی دارد خلق شده باشد. این نقاشی در سال ۲۰۲۲ در ساختمان جدید موزه ملی نروژ در کنار سایر نقاشی ‌های «مونک» و در سالن مختص آثار این هنرمند به نمایش گذاشته خواهد شد.

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.