روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
اخرین خبرها

 • آخرین وضعیت سهام، طلا ، بورس کشاورزی و ارز از نگاه د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کتر جهاد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برزیگر مد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌یر عامل د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اناسرمایه
 • تقلب طلایی د‌‌ر صنعت غذایی
 • د‌ید‌ار رئیس کمیته بوکس و شطرنج فد‌راسیون ورزش های رزمی با مد‌یرکل ورزش و جوانان فارس
 • براد‌‌ران زکی پور د‌‌ر سوگ
 • بـرای برید‌‌‌ن خـربزه چاقو همـراه د‌‌‌اشتم
 • حساب هایی‌که یک شبه خالی می‌شوند‌‌‌
 • گسترش فرهنگ اسلامی باعث توسعه وحد‌‌‌‌‌ت می شود‌‌‌‌‌
 • هنوز تصمیمی برای سهمیه بند‌‌‌ی بنزین گرفته نشد‌‌‌ه
 • واکنش رئیس کل بانک مرکزی به ماجرای ۱۸ میلیارد‌‌ د‌‌لار منابع ارزی گمشد‌‌ه
 • روزانه 400 ایرانی سکته می‌کنند‌‌
 • تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
  تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
  آخرین فیلم کیارستمی پروانه نمایش نگرفت! :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
  NID : 140287
  1398/04/02

  آخرین فیلم کیارستمی پروانه نمایش نگرفت!

  آخرین فیلم کیارستمی پروانه نمایش نگرفت، در دورانی که فیلم‌ ها و سریال ‌های آمریکایی بدون دریافت پروانه نمایش در سامانه‌ های ویدیوی درخواستی (VDO) عرضه می ‌شود، آخرین فیلم عباس کیارستمی از دوره رئیس پیشین سازمان سینمایی پروانه نمایش دریافت نکرده و به همین دلیل در گروه هنر و تجربه اکران نشده است؛ اتفاقی که پیش از این اهالی سینما از آن اطلاع داشتند و اکنون مدیر وقت گروه سینمایی هنروتجربه بر آن مهر تایید زد.
  به گزارش تابناک، فیلم سینمایی «24 فریم / 24 Frames» آخرین فیلم عباس کیارستمی است که بخشی از مراحل پایانی تولید آن در دوران نقاهت کیارستمی و بخش دیگر پس از بدرود حیات این کارگردان برجسته تاریخ سینمای ایران رخ داد. این فیلم در بخش رویدادهای هفتادمین جشنواره فیلم کن به نمایش درآمد. کیارستمی دو فیلم نخست این اثر را در مسترکلاسی که سال 2015 در جشنواره فیلم مراکش برگزار کرد، به نمایش گذاشت اما هشت ماه بعد، از دنیا رفت و تکمیل این پروژه به پسر بزرگ او احمد واگذار شد و خود کیارستمی نسخه کامل را هرگز ندید.
  احمد کیارستمی این پروژه را تکمیل کرد و خبرهایی درباره اکران این فیلم در گروه سینمایی هنر و تجربه مطرح شد اما در نهایت این فیلم هیچ گاه در ایران به نمایش در نیامد و درباره علت آن نیز اطلاع رسانی نشد؛ با این حال در محافل سینمایی مطرح بود که عامل عدم اکران عمومیِ آخرین یادگار کیارستمی، مقاومت مسئولان سازمان سینمایی و عدم صدور پروانه نمایش برای این فیلم بوده است، اتفاقی که اکنون امیرحسین علم الهدی، مدیر وقت گروه سینمایی هنر و تجربه و عضو سیاستگذار این گروه سینمایی در یادداشتی به مناسبت سالگرد تولد کیارستمی تایید کرده است. علم ‌الهدی در این ارتباط نوشت: «با کمک جناب احمد کیارستمی (فرزند عباس کیارستمی) حق نمایش فیلم 24 فریم زنده یاد را از کمپانی خریداری کردیم و هرچه تلاش کردیم در اوایل سال 97 (زمان جناب حیدریان) نتوانستیم مجوز نمایش فیلم را برای عدم حذف دو صحنه فیلم بگیریم. حال میلیون‌ها نفر فیلم را دیده‌اند و همچنان به دنبال محدودیت سالن‌های سینما هستیم برای فیلم‌هایی که بعد از مدتی به جای هزاران نفر میلیون‌ها نفر آن فیلم‌ها را می‌بینند!»
  این کارشناس ارشد سینما در نقد این رویکرد سلبی که با توجه به توسعه تکنولوژی، رویه ‌ای بی‌حاصل و رویکردی عبث محسوب می‌شود، تاکید کرد:
  «با فناوری‌های روز نمایش آنلاین فیلم جلوی دیدن فیلم را دیگر نمی‌توانیم بگیریم و طبیعی است که بهتر است در شاکله کلی سیاست های نمایشی کشور تجدید نظر گردد هرچند برای «دیدن» دیگر هیچ محدودیتی نیست!»؛ تحلیلی روزآمد از شرایط کنونی نمایش فیلم‌ها که باعث شده فیلم آخر اصغر فرهادی را وجود عدم اکران در ایران، طیف وسیعی از مردم تماشا کرده باشند و در شبکه‌های اجتماعی درباره آن، به صورت گسترده تبادل نظر شده باشد.  /انتهای متن/
  صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
  License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
  Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.