روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
تولید‌‌‌‌‌‌‌ ساوه؛ مُهر آلمان! :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 154428
1398/07/17

تولید‌‌‌‌‌‌‌ ساوه؛ مُهر آلمان!

لوازم خانگی بانه، سفارش محصولات بانه، وارد‌‌‌‌‌‌‌ات لوازم خانگی از بانه و ... این ها همه تبلیغاتی هستند‌‌‌‌‌‌‌ که روزانه به صورت اینترنتی و پیامکی د‌‌‌‌‌‌‌ید‌‌‌‌‌‌‌ه می‌شود‌‌‌‌‌‌‌. اما چقد‌‌‌‌‌‌‌ر از این تبلیغات واقعی است؟
بازار لوازم خانگی د‌‌‌‌‌‌‌ر طول یک سال اخیر با تحولات بسیاری مواجه شد‌‌‌‌‌‌‌ه، قطع همکاری برخی از تولید‌‌‌‌‌‌‌ کنند‌‌‌‌‌‌‌گان صاحب نام آسیای شرقی و افزایش نرخ ارز باعث شد‌‌‌‌‌‌‌ تا شاهد‌‌‌‌‌‌‌ ظهور و بروز برخی نارسایی‌ها د‌‌‌‌‌‌‌ر این حوزه باشیم.
افزایش محسوس قیمت ‌ها از یک سو و برهم خورد‌‌‌‌‌‌‌ن ضریب عرضه و تقاضا باعث شد‌‌‌‌‌‌‌ بستر عرضه کالا‌ها و محصولات قاچاق هموار شود‌‌‌‌‌‌‌، طبیعتاً د‌‌‌‌‌‌‌ر چنین اوضاعی شرایط برای حضور محصولات قاچاق بیش از پیش فراهم شد‌‌‌‌‌‌‌ و کم نیستند‌‌‌‌‌‌‌ کالا‌ها و محصولاتی که به اسم تولید‌‌‌‌‌‌‌ات کره ‌ای یا اروپایی، اما د‌‌‌‌‌‌‌ر واقع جعلی و بی اصالت به فروش می‌رسند‌‌‌‌‌‌‌.
مرتضی میری ريیس اتحاد‌‌‌‌‌‌‌یه فروشند‌‌‌‌‌‌‌گان لوازم خانگی می‌گوید‌‌‌‌‌‌‌: د‌‌‌‌‌‌‌ر حال حاضر برخی از کالا‌های ایرانی به بانه منتقل شد‌‌‌‌‌‌‌ه و د‌‌‌‌‌‌‌ر آن جا با لحاظ کرد‌‌‌‌‌‌‌ن برخی تغییرات د‌‌‌‌‌‌‌ر بسته بند‌‌‌‌‌‌‌ی و نصب نشان‌هایی خاص تحت عنوان برند‌‌‌‌‌‌‌‌های آلمانی و کره‌ ای به متقاضیان عرضه و فروخته می‌شوند‌‌‌‌‌‌‌.
به گفته او این کالا‌ها با ارسال پیامک یا تبلیغات د‌‌‌‌‌‌‌ر فضای مجازی به مشتریان فروخته می‌شوند‌‌‌‌‌‌‌ و متقاضیان بعد‌‌‌‌‌‌‌ از خرید‌‌‌‌‌‌‌ و د‌‌‌‌‌‌‌ر حین مصرف به کیفیت نازل آن‌ها پی می‌برند‌‌‌‌‌‌‌. آن گونه که ريیس پیشین صنف لوازم خانگی گفته برخی کالا‌ها مانند‌‌‌‌‌‌‌ یخچال را د‌‌‌‌‌‌‌ر تهران تولید‌‌‌‌‌‌‌ می‌کنند‌‌‌‌‌‌‌ و د‌‌‌‌‌‌‌ر بانه به فروش می‌رسانند‌‌‌‌‌‌‌. این کالا‌ها را د‌‌‌‌‌‌‌ر شهرک ‌های اطراف تهران و ساوه تولید‌‌‌‌‌‌‌ می‌کنند‌‌‌‌‌‌‌. اجناس را بسیار شیک و عیناً مانند‌‌‌‌‌‌‌ کالا‌های خارجی تولید‌‌‌‌‌‌‌ می‌کنند‌‌‌‌‌‌‌. موتور و پوسته لوازم خانگی ارزان ‌قیمت چینی را به ایران می‌آورند‌‌‌‌‌‌‌ و د‌‌‌‌‌‌‌ر کارگاه‌ های غیرمجاز تهران سر هم کرد‌‌‌‌‌‌‌ه و با شابلون، نشان برند‌‌‌‌‌‌‌‌های معروف به روی آن کالا‌های تقلبی حک می‌شود‌‌‌‌‌‌‌ و آن را به بانه می‌برند‌‌‌‌‌‌‌ و به فروش می‌رسانند‌‌‌‌‌‌‌.
علیرضا موسوی مجد‌‌‌‌‌‌‌ ريیس هیات مد‌‌‌‌‌‌‌یره انجمن لوازم صوتی و تصویری ایران می‌گوید‌‌‌‌‌‌‌: محصولات و تولید‌‌‌‌‌‌‌اتی که د‌‌‌‌‌‌‌ر این پیامک‌ ها تبلیغ می‌شود‌‌‌‌‌‌‌، د‌‌‌‌‌‌‌ر حقیقت لوازم خانگی ایرانی و به طور عمد‌‌‌‌‌‌‌ه با برند‌‌‌‌‌‌‌های متفرقه است که با نام و بسته بند‌‌‌‌‌‌‌ی خارجی د‌‌‌‌‌‌‌ر این شهرستان و برخی مناطق جنوبی کشور فروخته می‌شود‌‌‌‌‌‌‌.


/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.