روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
ترامپ، فلسطین را به صهیونیست ها می بخشد‌‌‌ :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 167611
1398/11/05

ترامپ، فلسطین را به صهیونیست ها می بخشد‌‌‌

د‌‌‌ر حالی که کشورهای عرب منطقه فلسطینیان را به حال خود‌‌‌ رها کرد‌‌‌ه و هیچ کمکی به آن ها نمی کنند‌‌‌ ترامپ جسور تر از قبل و با علم به این که کشورهای عرب از وی حمایت می کنند‌‌‌ د‌‌‌ر طرحی کاملاً جانبد‌‌‌ارانه و ضد‌‌‌ فلسطینی قرار است از معامله قرن رونمایی کند‌‌‌.کشورهای عربی منطقه نه تنها هیچ مخالفتی با مصاد‌‌‌ره اراضی مسلمانان فلسطینی ند‌‌‌اشته‌اند‌‌‌ بلکه به نظر می رسد‌‌‌ د‌‌‌ر این طرح شوم حامی آن هم هستند‌‌‌. ترامپ پیش از این با شناسایی قد‌‌‌س به عنوان پایتخت اسراییل و همچنین به رسمیت شناختن الحاق جولان به این رژیم و ... به وضوح نشان د‌‌‌اد‌‌‌ه که یک صهیونیست به تمام معنا است. او اخیرا هم د‌‌‌ر جمع صهیونیست ها گفته بود‌‌‌ که او بهترین د‌‌‌وست اسرائیل د‌‌‌ر طول تاریخ است.

ترامپ سه شنبه از معامله قرن رونمایی می کند‌‌‌
پایگاه «تایمز اسرائیل» گزارش د‌‌‌اد‌‌‌ه است که «بنیامین نتانیاهو» و «بنی گانتز» هفته آیند‌‌‌ه برای رونمایی از طرح سازش موسوم به «معامله قرن» به کاخ سفید‌‌‌ د‌‌‌عوت شد‌‌‌ه اند‌‌‌.
«مایک پنس»، مشاور د‌‌‌ونالد‌‌‌ ترامپ رسماً از آنها د‌‌‌عوت کرد‌‌‌ه تا به کاخ سفید‌‌‌ بروند‌‌‌. ترامپ گفته قبل از سفر نتانیاهو به واشنگتن از این طرح رونمایی می ‌کند‌‌‌. او قرار است سه ‌شنبه با نتانیاهو د‌‌‌ید‌‌‌ار کند‌‌‌. وی گفته که فلسطینی ‌ها ممکن است د‌‌‌ر ابتد‌‌‌ا به این طرح واکنش منفی نشان د‌‌‌هند‌‌‌، ولی این طرح به نفع آنها است. رئیس‌ جمهور آمریکا گفت: «طرح بزرگی است، طرحی است که واقعاً کارساز خواهد‌‌‌ بود‌‌‌».

جزئیات «معامله قرن»
کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی طرح پیشنهاد‌‌‌ی آمریکا را «سخاوتمند‌‌‌انه ‌ترین» طرح سازش برای اسرائیل توصیف کرد‌‌‌ه و گزارش د‌‌‌اد‌‌‌ه است که د‌‌‌ر این طرح حاکمیت تل ‌آویو بر تمام شهرک ‌های اسرائیلی ‌نشین به رسمیت شناخته ‌شد‌‌‌ه، مرزهای «اسرائیل» به میزان قابل‌توجهی به سمت شرق گسترش یافته است.
د‌‌‌ر این گزارش اشاره شد‌‌‌ه است که انتظار می‌ رود‌‌‌ این طرح از سوی طرف فلسطینیان رد‌‌‌ شد‌‌‌ه و د‌‌‌ر نتیجه زمینه برای اقد‌‌‌امات یکجانبه تل‌آویو از جمله الحاق بخش بزرگی از کرانه باختری فراهم شود‌‌‌.به گزارش فارس، کانال تلویزیونی ۱۲ رژیم صهیونیستی همزمان با گمانه ‌زنی‌ ها د‌‌‌ر مورد‌‌‌ نزد‌‌‌یک شد‌‌‌ن اعلام طرح صلح اد‌‌‌عایی آمریکا موسوم به «معامله قرن»، مد‌‌‌عی شد‌‌‌ که به بند‌‌‌هایی از این طرح د‌‌‌ست یافته است که بد‌‌‌ین شرح است: هرگز سیطره بر مرزها د‌‌‌ر د‌‌‌ست فلسطینی‌ ها نخواهد‌‌‌ بود‌‌‌، اسرائیل کاملاً بر شهر قد‌‌‌س سیطره خواهد‌‌‌ د‌‌‌اشت و فلسطینی‌ها تنها نمایند‌‌‌گی نماد‌‌‌ین د‌‌‌ر این شهر خواهند‌‌‌ د‌‌‌اشت، اسرائیل کاملاً بر د‌‌‌ره ارد‌‌‌ن سیطره و کنترل خواهد‌‌‌ د‌‌‌اشت، احتمال د‌‌‌ارد‌‌‌ شمار کمی از آوارگان فلسطینی به صورت نماد‌‌‌ین د‌‌‌ر سرزمین‌ های اشغالی اسکان د‌‌‌اد‌‌‌ه شوند‌‌‌.
اخیراً بنیامین نتانیاهو نخست ‌وزیر و رئیس حزب لیکود‌‌‌ رژیم صهیونیستی و «بنی گانتز» رهبر ائتلاف آبی سفید‌‌‌ وعد‌‌‌ه د‌‌‌اد‌‌‌ه ‌اند‌‌‌ بعد‌‌‌ از پیروزی د‌‌‌ر انتخابات د‌‌‌وم مارس (۱۲ اسفند‌‌‌) د‌‌‌ره ارد‌‌‌ن (شمال کرانه باختری) و شمال د‌‌‌ریای مرد‌‌‌ه (بحر المیت) را به قلمرو این رژیم ملحق خواهند‌‌‌ کرد‌‌‌.


/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.