روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
چرا مردان بیشتر از زنان به کرونا مبتلا می‌ شوند؟ :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 174733
1399/01/13

چرا مردان بیشتر از زنان به کرونا مبتلا می‌ شوند؟

در حالی که ویروس کرونا به گرفتاری عظیمی برای اکثر کشورهای جهان تبدیل شده، دانشمندان و محققان به دنبال این هستند که بدانند واقعاً چه کسانی بیشتر در معرض ابتلا به این ویروس کشنده هستند.
سازمان بهداشت جهانی تقریباً از همه کشورها، آمارهای مربوط به ابتلا و مرگ بر اثر کرونا را بر اساس سن و جنس دریافت می‌ کند. این آمارها نشان می‌ دهد که میزان مرگ و میر مردان بر اثر این ویروس بیشتر از زنان است اما محققان هنوز هیچ دلیل قانع‌ کننده ‌ای برای این تفاوت در مرگ و میر نیافته ‌اند.
محققان دانشگاه یوسی ‌ال انگلیس می ‌گویند آمار کشورهای مختلف نشان می ‌دهد که مردان از ده درصد تا دو برابر بیشتر از زنان بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست می‌ دهند.
با این که هنوز دانشمندان به هیچ دلیلی برای این تفاوت در تلفات نرسیده‌اند اما به قطعیت می‌گویند که داشتن سن بالا، بیماری پیش‌ زمینه ‌ای و مرد بودن عوامل مهمی در ابتلا به کرونا هستند. در همه آمارهای به دست آمده از چین، ایتالیا، اسپانیا و انگلیس مردان بیشتر از زنان به خاطر کرونا جان خود را از دست داده ‌اند.
بخشی از این تفاوت را می ‌توان در نوع رفتارهای مردان یافت چرا که مردان بیشتر از زنان سیگار و الکل مصرف می ‌کنند و به همین خاطر دارای شرایط ریوی نامناسب ‌تری هستند. همین طور می‌ توان گفت مردان کمتر از زنان به بهداشت دست و صورت اهمیت می ‌دهند و نشانه‌ های اولیه بیماری و مراجعه به پزشک را نیز رعایت نمی ‌کنند.
محققان همچنین فرضیه‌ های ژنتیکی را نیز در ابتلای بیشتر مردان به کرونا مطرح کرده ‌اند. زنان که دارای ژن ایکس هستند از نظر ژنتیکی و هورمونی دارای قدرت بیشتری در بخش تنفسی و ریوی هستند. ژن ایکس این امکان را می‌ دهد که زنان پاسخ ‌های ایمنی بهتر و بیشتری به بیماری بدهند.

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.