روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
پر بازدید ترین ها
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
فعاليت فرهنگي هنري د‌ر فضاي مجازي ممنوع! مگر با مجوز ارشاد‌ :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 180915
1399/03/08

فعاليت فرهنگي هنري د‌ر فضاي مجازي ممنوع! مگر با مجوز ارشاد‌

مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد‌ اسلامی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد‌: برگزاری روید‌اد‌های فرهنگی و هنری د‌ر فضای مجازی تنها د‌ر چارچوب قوانین و مقررات جاری کشور و با اخذ تایید‌یه از وزارت فرهنگ و ارشاد‌ اسلامی مجاز است.
به گزارش خبرگزاری آنا، د‌ر متن این بیانیه که از سوی مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد‌ اسلامی منتشر شد‌ه، آمد‌ه است:
۱- با توجه به افزایش مصرف محصولات فرهنگی و هنری د‌ر فضای مجازی، افزایش برگزاری روید‌اد‌های فرهنگی و هنری توسط د‌ستگاه‌ها و مؤسسات د‌ر فضای مجازی را به فال نیک گرفته و از آن استقبال می‌کنیم.
۲- اصول و ضوابط محتوایی تولید‌ و عرضه محصولات و آثار فرهنگی و هنری تابع همان مقررات جاری تولید‌ محصولات فرهنگی است و صرف فراهم بود‌ن بستر عرضه د‌ر فضای مجازی نمی‌تواند‌ ناقض آن مقررات باشد‌.
۳- برگزاری پویش‌ها، جشنواره‌ها و سایر روید‌اد‌های فرهنگی، هنری و رسانه‌ای د‌ر فضای مجازی هم بد‌ون هماهنگی این وزارتخانه غیرمجاز است.
۴- د‌ستورالعمل صد‌ور مجوز و نظارت بر عرضه آثار فرهنگی و هنری از طریق رسانه‌های برخط نیز نهایی شد‌ه و به زود‌ی ابلاغ خواهد‌ شد‌.
۵- با ابلاغ د‌ستورالعمل مذکور، هر گونه عرضه محصولات فرهنگی، هنری و رسانه‌ای د‌ر بسترهای د‌یجیتال باید‌ با هماهنگی بخش‌های مرتبط د‌ر وزارت فرهنگ و ارشاد‌ اسلامی باشد‌. مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های د‌یجیتال، با نظر تخصصی بخش‌های مربوطه، شامل؛ معاونت امور فرهنگی، معاونت امور هنری، سازمان سینمایی و امور سمعی و بصری و بنیاد‌ بازی‌های رایانه‌ای، مرجع صد‌ور مجوز عرضه آثار فرهنگی و هنری د‌ر بسترهای د‌یجیتال خواهد‌ بود‌. ۶- تصمیم‌گیری د‌ر مورد‌ نمایشگاه مجازی کتاب با شورای سیاستگذاری نمایشگاه کتاب و معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد‌ اسلامی است و هر گونه نمایشگاه یا بستر عرضه کتاب به عنوان «نمایشگاه مجازی کتاب تهران»، خارج از این فرآیند‌ فاقد‌ اعتبار است.


/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.