روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
پر بازدید ترین ها
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
رئیس جمهور : شما ببینید دنیا چه وضعی دارد و ما چه وضعی داریم :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 183847
1399/04/09

رئیس جمهور : شما ببینید دنیا چه وضعی دارد و ما چه وضعی داریم

رئیس جمهور گفت: امروز شدید ترین فشار اقتصادی بر کشور عزیزمان وارد می ‌شود و خطرناک ترین بیماری هم همه جهان را فراگرفته و این دو با هم ضمیمه شده است.به گزارش خبرآنلاین، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی افزود: این شرایط سخت و خطرناکی را که با آن مواجه شدیم، کمتر سراغ داریم. سابقه نداشته که یک بیماری این قدر روی اقتصاد، اجتماع، زندگی مردم و سیاست و روابط بین ‌الملل اثر گذاشته باشد. ممکن است یک بیماری یک روزی بوده و خطرناک هم بوده اما وضع اقتصادی دنیا این جوری نبوده است.رئیس جمهور گفت: بحمدا... به عنوان کشوری که تحت تاثیر این بیماری هستیم و تحت فشار هم هستیم، تا امروز یک ریال از بانک مرکزی استقراض نکرده ‌ایم. نه در سال ۹۷، نه در سال ۹۸ و نه در سال ۹۹ که
ان ‌شاء ا... تا پایان سال استقراض نخواهیم داشت و کشور را اداره می ‌کنیم. روحانی ادامه داد: شما ببینید در اروپا چه خبر است. انگلیس این ایام برای بعد از کرونا ۲۷۳ میلیارد پوند استقراض کرده است. در دنیا چه خبر شده و چه وضعی دارند. تازه در بسیاری از کشورهای دنیا، بیماری که بستری می ‌شود از او پول می‌ گیرند، برای آزمایش پول می‌ گیرند. در ایران در مواردی که بیمارستان و پزشک آزمایش را ضروری بدانند، پول نمی گیریم. کسی که بستری می‌ شود از او پول نمی‌ گیریم. شما ببینید دنیا چه وضعی دارد و ما چه وضعی در کشورمان داریم. رئیس جمهور ادامه داد: در داستان حمل و نقل در بعضی از کشورها، ۸۰ درصد درآمد حمل و نقل در این ۲- ۳ ماهه کاهش پیدا کرده است. در بعضی از کشورها کمتر و تا ۴۰ درصد بوده است. آثار اجتماعی بیماری چقدر زیاد بوده و چقدر از لحاظ روانی و خشونت، خشونت اجتماعی و خانوادگی آمار بالا رفته است. اصلاً تصور مردم از این بیماری یک آنفلوآنزا بود که آمد و رفت و تمام شد. بله ممکن است از یک جهاتی شباهتی به آنفلوآنزا داشته باشد اما این بیماری دنیا را متحول کرده به سمت گرفتاری و مشکلات برده و اقتصاد دنیا را تضعیف کرده است.
روحانی با تاکید بر این که به تعاون و همکاری و یاری همدیگر نیاز داریم اظهار کرد: اگر می ‌خواهیم در این شرایط بسیار سخت، سال را تمام کنیم که قاعدتاً تا پایان سال با این کرونا روبه رو هستیم و با آن مقابله کنیم و شاید در ماه‌ های آینده یک آنفلوآنزا کمک این ویروس بیاید؛ باید متحدتر و متشکل ‌تر در کنار همدیگر باشیم.
رئیس جمهور تاکید کرد: الان موقع دعوا نیست؛ بر فرض یک کسی نظری دارد، الان وقت دعوای مجلس و دولت نیست؛ وقت دعوای قوه قضائیه و دولت نیست؛ این سه قوه امروز باید کامل متحد باشند و همدیگر را یاری کنند؛ نیروهای مسلح در کنار این ها و رهبری معظم بالا سر همه این ها، همه باید در کنار یکدیگر باشیم و مردم باید حضور کامل در صحنه داشته باشند؛ بدون حضور و یاری مردم حتماً موفق نخواهیم شد اما با یاری مردم حتماً موفق خواهیم بود؛ چون یاری مردم آمد «یدالله مع الجماعه» وقتی همه آمدیم، آن وقت دست خدا هم است؛ آن دست خداست که کار نهایی را انجام می دهد و ان ‌شاء ا... دست خدا بالا سر ما خواهد بود و عبور خواهیم کرد.


/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.