روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
جایگاه رفیع صنعت فارس :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 183894
1399/04/10

جایگاه رفیع صنعت فارس

دهم تیرماه، بر پایه‌ مصوبه‌ شورای عالی انقلاب فرهنگی، روز صنعت و معدن نامیده شده‌ است.
اختصاص این روز، فرصت مناسبی است تا به مهم‌ ترین موتور محرکه‌ اقتصاد یعنی بخش صنعت و معدن، نگاهی اندیشمندانه شود چرا که این بخش در مقام عامل مولد اشتغال پایدار در افزایش تولید ناخالص ملی و درآمد سرانه، نقش بسزائی دارد.
استان فارس، در عرصه صنعت، معدن و تجارت از استان های مطرح کشور است و توسعه بخش صنعت استان در سال های اخیر شتاب گرفته و امید می‌رود با اجرایی شدن سیاست های کلان، این پهنه زرخیز به یکی از مطرح‌ترین استان‌های صنعتی کشور تبدیل شود.
فعالیت تعداد بیش از4190 واحد صنعتی کوچک، متوسط و بزرگ در استان با سرمایه‌گذاری 35213 میلیارد ریال و اشتغال 92038 نفری بیانگر اهمیت جایگاه ویژه استان در صنعت این مرز و بوم است.
واحدهای صنعتی فعال استان در بخش‌های صنایع شیمیایی و پتروشیمی، صنایع غذایی و تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی، کاشی و سرامیک و چینی ‌آلات، صنایع فلزی، ساخت و نصب تجهیزات نفت و گاز و پتروشیمی، صنایع برق و الکترونیک و مخابرات، کنترل و اتوماسیون، فناوری اطلاعات، پودر و عصاره شیرین بیان، صنایع سلولزی و نیز صنایع قالب ‌سازی و ساخت خودرو، همیشه و همواره قابلیت ‌ها و توانمندی‌ های منحصر به فردی را در کشور و منطقه و حتی جهان از خود ارائه داده‌ اند.
هر چند این روزها دو جبهه «کرونا» و «افزایش دلار» سبب شده تا چرخ این کارخانه‌ ها به راحتی به گردش در نیاید و حتی برخی ‌ها را به تعطیلی کشانده است اما باید برای این بخش از اقتصاد راهکارهای عملیاتی کوتاه ‌مدت، میان مدت و بلند مدت ارائه نمود.
البته در استانداری و فرمانداری ‌های شهرستان‌های مختلفی جلساتی تحت عنوان «رفع موانع تولید» و «جهش تولید» به صورت مداوم برگزار می‌ گردد اما آن چه که انتظار می ‌رود به حداقل رساندن مشکلات تولید کنندگان جزء و کل این استان در خروجی این جلسات است.از سویی یک نکته هم حائز اهمیت می‌ باشد و آن این که بتوان جامعه شاغل در این کارخانجات را حفظ نمود و حتی افزایش داد تا مبادا حجم جامعه بیکار در استان فارس روز به روز همانند ویروس کرونا زایش داشته و گسترش یابد. این روز را به همه صنعتگران پرتلاش تبریک عرض می‌ نماییم.
محمد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ جلالی/ خبر جنوب


/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.