روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
پر بازدید ترین ها
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
مجلس دهم یکی از ناکارآمدترین مجالس ادوار پارلمان بود که رد صلاحیت شدگانش یا مسائل اخلاقی داشتند یا مالی :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 184275
1399/04/14

مجلس دهم یکی از ناکارآمدترین مجالس ادوار پارلمان بود که رد صلاحیت شدگانش یا مسائل اخلاقی داشتند یا مالی

عضو جبهه پیروان خط امام (ره) و رهبری گفت: مجلس دهم یکی از ناکارآمدترین مجالس ادوار پارلمان بود، به طوری که تعداد زیادی از نمایندگان در زمان ثبت نام به جهت مسائل مالی یا اخلاقی رد صلاحیت شدند و یا در صورت تایید صلاحیت نتوانستند به مجلس راه یابند.
بنابراین این دو پدیده که به اجمال به آن اشاره شد مهم ترین عوامل روی گردانی مردم از صندوق آرا بود.
محمد ناظمی اردکانی در گفت و گویی با خبرآنلاین درباره میزان مشارکت احتمالی مردم در انتخابات سال ۱۴۰۰ گفت: حضور کم رنگ تر مردم در انتخابات اسفند ماه نسبت به سال ‌های گذشته هر چند لازم است تحلیل و مطالعه شود اما آن چه که بدیهی است بخش عمده این رفتار سیاسی به نارضایتی مردم نسبت به تورم و گرانی‌ ها بر می گردد.
وی درباره احتمال ظهور یک «جریان سوم» در عرصه انتخابات سال ۱۴۰۰ گفت: به جهت این که «تحزب گرایی» در کشور و انتخابات نهادینه نشده است، این گونه نیست که مردم به دعوت از احزاب و یا ائتلاف آن ها که جریان «اصولگرایی» و یا «اصلاح طلبی» می سازد وارد عرصه انتخابات شوند بلکه با نگاه به وضع موجود که نسبت به آن «اعتراض» یا «رضایت» دارند، نگاه مخالف و یا موافق خود را بروز می ‌دهند. این فعال سیاسی اصولگرا در پاسخ به این سئوال که برخی معتقدند شعار «اصلاح طلب، اصولگرا دیگه تمومه ماجرا» که در برخی اعتراضات سال گذشته به گوش رسید، یک زنگ خطر برای این دو جریان اصلی سیاسی کشور است، تا چه میزان قائل به این تحلیل هستید؟ ابراز داشت: در وضعیت فعلی، ارکان سیاست نظام را این دو جریان سیاسی می ‌سازند و علی رغم ضعف و نقصان باز هم در رقابت ‌های انتخاباتی این دو جریان حضور قدرتمند دارند و مردم نیز از شخصیت ‌های حقیقی آنان بیشتر شناخت دارند و تحقق آرمان ‌های امام (ره) و مقام معظم رهبری و ارزش ‌های انقلاب اسلامی را در وجود آنان می ‌بینند. اردکانی تصریح کرد: افرادی که در مصادر بالای اجرایی بودند به جهت برخی عملکردها، حواشی زیادی پیرامون خود به وجود آورده ‌اند که قطعاً این حواشی گریبان آن ها را خواهد گرفت، برای مثال در گذشته شاهد بودیم که صلاحیت مرحوم آقای هاشمی برای کاندیداتوری دور یازدهم انتخابات ریاست جمهوری به همین دلایل احراز نگردید. وی در پاسخ به این سئوال که اگر به هر دلیلی حضور احمدی ‌نژاد در انتخابات ۱۴۰۰ قطعی شود، کدام بخش از اصولگرایان با او همراهی خواهند کرد؟ ابراز داشت: او خودش را اصولگرا نمی‌ داند و بارها نیز این موضع را اعلام کرده است، بنابراین بعید می ‌دانم جریان‌ های شناسنامه‌ دار اصولگرا که در امتداد خط امام (ره) و رهبری و ولایت فقیه حرکت می ‌کنند حمایتی از او کنند.


/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.