روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
کاخ سفید از مقام‌های پنتاگون «تست وفاداری به ترامپ» می‌گیرد :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 184437
1399/04/15

کاخ سفید از مقام‌های پنتاگون «تست وفاداری به ترامپ» می‌گیرد

منابع خبری گفته‌اند کاخ سفید قصد دارد طی مصاحبه‌ای میزان وفاداری مقام‌های وزارت دفاع آمریکا به دونالد ترامپ را محک بزند.
در شرایطی که در هفته‌های گذشته چندین نفر از مقام‌های پنتاگون به دلیل اختلافات با دونالد ترامپ رئیس‌ جمهور آمریکا از سمت خود استعفا کرده‌اند نشریه فارن‌پالیسی گزارش داده کاخ سفید قصد دارد با افراد منصوب‌شده در بخش‌های سیاسی وزارت دفاع آمریکا مصاحبه کند. کاخ سفید در ایمیلی که به رویت فارن‌پالیسی رسیده گفته هدف از این مصاحبه 30 دقیقه‌ای فراهم آوردن فرصتی برای منصوبان سیاسی وزارت دفاع است تا درباره علایق و حرفه‌شان در سال 2021 و بعد از آن گفت‌وگو کنند.
«جوناتان هافمن» سخنگوی وزارت دفاع آمریکا گفت پنتاگون این مصاحبه‌ها را با این هدف ترتیب داده تا منصوبان سیاسی بتوانند درباره برنامه‌هایشان در دومین دوره ریاست‌جمهوری ترامپ صحبت کنند.
با این وجود، منابع آگاه در پنتاگون به فارن‌پالیسی گفته‌اند هدف از این مصاحبه‌ها احتمالاً اخراج مقام‌هایی است که «به اندازه کافی» به ترامپ وفادار نیستند. یک منبع گفت: «فکر می‌کنم ماجرا این طور است که یا با ترامپ هم‌نظر هستید و یا در غیر این صورت اخراجید». «جیم تاونسند»، مقام سابق وزارت دفاع آمریکا هم گفته که هدف کاخ سفید جدا کردن افراد مناسب با تخصص و تجربه کافی در حوزه‌های کاری‌شان نیست بلکه آنها دنبال کسانی هستند که کاملاً به ترامپ وفادار باشند.
فارین‌ پالیسی اردیبهشت ‌ماه سال جاری هم گزارش داده بود ترامپ یکی از معتمدانش در کاخ سفید را به پنتاگون فرستاده تا وفاداری مقام‌های این مجموعه به خودش را محک بزند. «مایکل کاترون» که دستیار ارشد معاون رئیس‌جمهور آمریکا در امور امنیت ملی است مأمور شده به صورت پشت‌پرده میزان وفاداری مقام‌های پنتاگون به ترامپ را مورد ارزیابی و سنجش قرار دهد.


/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.