روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
نصب فیلترهای جدید شرکت پشم شیشه با هزینه یک میلیارد تومانی در آینده نزدیک :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 184505
1399/04/16

نصب فیلترهای جدید شرکت پشم شیشه با هزینه یک میلیارد تومانی در آینده نزدیک

مدیر عامل شرکت پشم شیشه ایران آخرین وضعیت ساخت کارخانه جدید در منطقه ویژه اقتصادی شیراز را تشریح و در خصوص اقدامات صورت گرفته برای فیلتراسیون کارخانه توضیحاتی ارائه کرد.
فریبرز رضازاده در گفت و گو با سرویس اقتصادی «خبرجنوب» اظهار داشت: انتقال کارخانه پشم شیشه به منطقه ویژه اقتصادی شیراز با تمام توان در حال انجام است و تاکنون ساخت این کارخانه در منطقه مذکور پیشرفت فیزیکی ۳۳ درصدی دارد.
وی گفت: بر اساس برنامه زمان بندی قرار بود این کارخانه تا پایان خرداد ۱۴۰۰ به پایان برسد که البته این پیش ‌بینی برای شرایط عادی انجام شده بود و در شرایط فعلی به دلیل ویروس کرونا و محدود شدن بسیاری فعالیت ها و همچنین تشدید تحریم ها امکان دارد بهره برداری از این پروژه را به تعویق بیفتد.
مدیر عامل شرکت پشم شیشه ایران بیان داشت: هم اکنون ساخت و ساز سوله ها انجام شده و خرید ماشین‌ آلاتی همچون استراکچر و پلت فرم صورت گرفته است همچنین قرار است بخشی از ماشین آلات کارخانه فعلی به منطقه ویژه اقتصادی شیراز منتقل شود که این مورد در آخرین مرحله و توسط کارگران زبده و مجرب کارخانه فعلی پشم شیشه ایران انجام خواهد شد.
وی ادامه داد: پیش‌بینی ما در خصوص هزینه ساخت این کارخانه ۱۱۰ میلیارد تومان بود که البته به دلیل نوسانات ارزی این رقم احتمالاً افزایش پیدا خواهد کرد.
به گفته رضا زاده تاکنون ۲۸ میلیارد تومان هزینه ساخت کارخانه جدید پشم شیشه در منطقه ویژه اقتصادی شیراز شده است.
مدیر عامل شرکت پشم شیشه ایران با بیان این که کارخانه فعلی با تمام ظرفیت در حال فعالیت است افزود: خوشبختانه تولیدات پشم شیشه ایران مشتریان پر و پا قرصی دارد و به همین دلیل این کارخانه با تمام توان و ظرفیت در حال فعالیت است.
رضازاده یادآور شد: برای پروژه انتقال کارخانه پشم شیشه به منطقه ویژه اقتصادی، سال گذشته از محل بند الف تبصره ۱۸ قرارشد بانک صنعت و معدن ۴۵ میلیارد تومان به این پروژه، تسهیلات پرداخت کند که هم اکنون در حال پیگیری برای دریافت این تسهیلات هستیم.
وی با اشاره به برخی نگرانی ها در خصوص آلودگی زیست محیطی شرکت پشم شیشه گفت: مردم به هیچ وجه نگران نباشند و خوشبختانه با اقدامات صورت گرفته آلودگی ها به حداقل ممکن رسیده است.
رضا زاده ادامه داد: با تعمیرات صورت گرفته میزان کاهش آلودگی‌ها به تایید سازمان محیط‌زیست رسیده ضمن آنکه به زودی کل فیلترهای کارخانه تعویض می شود.
به گفته مدیر عامل شرکت پشم شیشه ایران از نیمه دوم سال قبل قرار بود فیلترهای تعویض شود و قرارداد ساخت فیلترهای جدید با یک شرکت ایتالیایی منعقد شد. در این راستا تا چند روز دیگر مراحل ساخت فیلتر ها به اتمام رسیده و این فیلترها به مقصد کشورمان بارگیری خواهند شد.
وی با بیان این که با توجه به برخی مشکلات در خطوط کشتیرانی به دلیل شیوع ویروس کرونا درخواست حمل هوایی فیلترها را داده‌ایم اضافه کرد: برای خرید فیلتر ها تاکنون ۷۰۰ میلیون تومان هزینه کرده‌ایم که احتمالاً با احتساب سایر هزینه‌ها از جمله هزینه های گمرکی این رقم به یک میلیارد تومان خواهد رسید.
وی گفت: کارخانه فعلی پشم شیشه در شیراز ۲۰۱ پرسنل دارد که ۱۷۰ نفر آنها در شیراز و مابقی در تهران مشغول به کار هستند که البته این رقم به جز اشتغال ایجاد شده در کارخانه ایزوگام در اشتهارد کرج است.
رضا زاده اظهار امیدواری کرد که مجموعه اقدامات صورت گرفته منجر به جهش تولید در این شرکت شود.

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.