روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
ترامپ هر روز ما را شرمنده می کند :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 184564
1399/04/16

ترامپ هر روز ما را شرمنده می کند

رئیس جمهور آمریکا در حین خواندن سرود ملی آمریکا پیش از آغاز مراسم چهارم ژوئیه، مرتکب اشتباه بزرگی شد و پروتکل‌ها را بر هم زد.
دونالد ترامپ و همسرش ملانیا ترامپ، قبل از آغاز مراسم روز استقلال در سراسر آمریکا، به داکوتای جنوبی سفر کردند. پیش از شروع سخنرانی‌ها و مراسم آتش‌بازی، رئیس جمهور و بانوی اول آمریکا به منظور خواندن سرود ملی در فضای باز، به کوه راشمور رفتند. همزمان با پخش سرود «پرچم پرستاره» تصویر ترامپ در حالی ضبط شده که با دست راست بالای ابروی راست خود درود می ‌فرستد- به جای آنکه مانند ملانیا دست خود را بر روی قلبش قرار دهد. این اشتباه، شور بزرگی در شبکه‌ های اجتماعی بپا کرد. اندرو فینبرگ، خبرنگار کاخ سفید نیوزویک در توییتر نوشت: آیا کسی می ‌تواند به دونالد ترامپ توضیح دهد که به عنوان یک شهروند، و نه یک سرباز کهنه‌ کار، باید در حین پخش شدن سرود ملی، دستش را جلوی سینه‌ اش نگه دارد؟!».
یک آمریکایی عصبانی دیگر نوشت: «ترامپ هر روز به طرق جدیدی ما را شرمنده می ‌کند». مقررات پرچم آمریکا بیانگر آن است که افراد حاضر در سرود ملی بایستی رو به ‌روی پرچم بایستند.
شهروندان باید در حالی که دست راست خود را روی سینه نگه داشته ‌اند، به پرچم توجه کنند، در حالی که پرسنل نظامی در یونیفرم و سربازان نیز باید در حین پخش شدن سرود ملی، درود نظامی بفرستند.


/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.