روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
پر بازدید ترین ها
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
در چهار گوشه ایران :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 184760
1399/04/18

در چهار گوشه ایران

تمام دستگاه‌های دولتی، موظف به عرضه سهام خود در بورس شدند
رئیس جمهور گفت: تمامی دستگاه‌های دولتی طبق ضوابط و مقررات اعلام شده، موظف به عرضه سهام شرکت‌ های خود در بورس هستند و تداوم بنگاه‌داری و مالکیت اموال مازاد از سوی دستگاه‌ های دولتی برای شکوفایی اقتصاد، لازم است سریع ‌تر به بخش خصوصی و مردم واگذار شود و به خصوص سازمان بورس باید نسبت به اجرای تعهدات شرکت‌ها مبنی بر تکمیل سهام شناور آن‌ها اقدام کند.حجت الاسلام حسن روحانی در جلسه ستاد اقتصادی دولت با توضیح این موضوع که نکته دوم مورد نظر باید توسط مسئولین وزارت اقتصاد و سازمان بورس با دقت، ظرافت و حساسیت بالا تعقیب شود، اظهارداشت: نظارت دقیق بر بازار سهام و متعادل سازی عرضه و تقاضای سهام در بورس و رشد منطقی سهام از طریق تسهیل پذیرش و رفع موانع حقوقی پذیره نویسی‌ها و صندوق پروژه نکته مهم دوم است که باید به دقت مدنظر قرار گیرد.وی با تاکید بر این که هیجان زدگی کاذب نباید بورس را متاثر کند، تصریح کرد: از این نظر رشد شاخص‌های بورس باید طبق پایه‌های علمی دقیق و بر اساس منطق بازار سرمایه پیش برود.رئیس جمهور خاطرنشان کرد: مدیریت بازار بورس باید با اعمال مقررات احتیاطی لازم و مراقبت دقیق به جامعه و مردم این اطمینان را بدهد که سرمایه گذاری آن‌ها در بورس استحکام لازم را دارد، لذا بهتر است در این زمینه با جدیت بیشتر عمل کنند.روحانی ساماندهی بازار سرمایه و نوسانات ارزی را از مباحث مهم و تعیین کننده‌ ای دانست که در روز‌های اخیر فضای اقتصادی کشور را تحت تاثیر قرار داده است و گفت: از عوامل مهمی که می‌تواند نوسانات را کنترل کند، عرضه ارز صادر کنندگان به بازار است. دولت با تفکیک کسانی که به قصد سوداگری و منفعت طلبی از عرضه ارز حاصل از صادرات در موعد مقرر و طبق ضوابط خودداری کرده اند، با همکاری مراجع قضایی این افراد را مورد پیگرد قرار خواهد داد و در عین حال برای کسانی که در موعد مقرر نسبت به تعهد خود عمل می‌ کنند مشوق‌ ها و امتیازات ویژه در نظر خواهد گرفت.

این زن نسبت خانوادگی با آیت ‌ا... العظمی مکارم شیرازی ندارد
دفتر آیت ‌ا... العظمی مکارم شیرازی از مراجع تقلید در اطلاعیه‌ ای، انتساب ادعاهای مطرح شده به وی در فیلمی با نام حجاب را تکذیب کرد.دفتر آیت ‌ا... العظمی مکارم شیرازی در اطلاعیه ای تاکید کرد: متاسفانه بعضی دروغ جدیدی جعل کرده و در فیلمی با نام حجاب، فردی را که هیچ گونه نسبت خانوادگی و حتی آشنایی با آیت ‌ا... العظمی مکارم شیرازی و اطرافیان ایشان ندارد را به ایشان منتسب نموده اند.اطلاعیه ادامه یافته است: بدینوسیله این مطلب را قویا تکذیب نموده و از مسئولین و تهیه کنندگان این فیلم می خواهیم نسبت به تکذیب و برخورد با عاملان و منتشر کنندگان این شایعه اقدام نمایند.در این اطلاعیه تاکید شده است:‌ بدیهی است این دفتر از طریق مراجع قانونی موضوع را پیگیری خواهد نمود.
موسسه سازنده مستند هم تکذیب کرد
موسسه فرهنگی ارمان ‌مدیا با صدور اطلاعیه‌ ای انتساب خانوادگی یکی از مصاحبه ‌شنوندگان مستند جدید این موسسه با مراجع تقلید را تکذیب کرد.
در پی انتشار فیلم مستند جدید موسسه فرهنگی ارمان ‌مدیا با نام «انقلاب جنسی ۴» در فضای مجازی، شایعه‌ ای به غلط و توسط افرادی با سوء نیت در انتساب خانوادگی یکی از مصاحبه‌ شنوندگان این فیلم با مرجع معظم تقلید آیت ‌ا... العظمی مکارم شیرازی شیرازی منتشر شده ‌است.ارمان‌ مدیا به عنوان سازنده و صاحب اثر، علاوه بر تاکید این نکته که در فیلم، هیچ‌ گونه انتسابی به این مرجع بزرگوار داده نشده و نامی از ایشان به میان نیامده، شایعه مذکور را قویا رد کرده و حق شکایت از شایعه ‌پراکنان را برای خود محفوظ می ‌داند.

مراسم معارفه توليت جديد حرم مطهر شاهچراغ(ع) پنجشنبه برگزار مي شود
شنيده ها حاكي از آن است كه مراسم معارفه آيت ا... لطف ا... دژكام به عنوان توليت جديد حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) در روز پنجشنبه 19 تيرماه برگزار خواهد شد.علاوه بر اين، شنيده ها حكايت از آن دارد كه اين مراسم در يكي از مراكز حوزوي شيراز با حضور هيات امناي حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) و بدون حضور نمايندگان رسانه ها برگزار خواهد شد.خبرگزاري «ايكنا» از فارس با اعلام اين خبر، اضافه كرده است: نهاد نماينده ولي فقيه در استان فارس و دفتر امام جمعه شيراز اعلام نموده كه خبر انتصاب آيت‌ا... دژكام به عنوان توليت حرم مطهر شاهچراغ(ع)، نه تائيد و نه تكذيب مي شود و اطلاع رساني مربوط به اين انتصاب، منوط به اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري است.به گزارش خبرنگار ما، پس از استعفاي آيت ا... سيدعلي اصغر دستغيب از سمت توليت حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع)، براي جانشيني وي از گزينه هاي مختلفي نام برده مي شود كه از جمله آنها آيت ا... لطف ا... دژكام نماينده ولي فقيه در فارس و امام جمعه شيراز، آيت ا... علي اكبر كلانتري نماينده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبري، آيت ا... سيدشرف الدين ملك حسيني نماينده سابق ولي فقيه در استان كهكيلويه و بويراحمد و حجت الاسلام والمسلمين عليرضا حدائق توليت مدرسه علميه منصوريه شيراز مي باشند كه طي دو روز گذشته در محافل مختلف و از جمله خبرگزاري ايكنا، نام آيت ا... دژكام بيش از ديگران براي احراز اين پست شنيده مي شود.

سازمان تبلیغات: هیچ برنامه مذهبی در محرم و صفر حذف نمی شود
معاون راهبری استان‌ ها و ارتباطات سازمان تبلیغات اسلامی گفت: امسال با رعایت پروتکل‌ های بهداشتی، برنامه ‌های متعارف مساجد و هیأت ‌ها در ماه محرم پا برجاست.حجت ‌الاسلام روح ا... حریزاوی با بیان این که در ماه محرم و صفر ‌هیچ‌کدام از برنامه‌های مذهبی مرسوم حذف نخواهد شد، افزود: هیچ هیأتی نباید تعطیل شود بلکه موظف است همه پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کند و حضور بدون ماسک در هیأت ها ممنوع است.وی تصریح کرد: مراسم روضه هم مثل قبل ادامه دارد با این تفاوت که مدت برنامه کوتاه است و نباید این مراسم در اماکن سرپوشیده برگزار شود.

اگر ارزها را برنگردانند کارت های بازرگانی باطل می شود
سخنگوی دولت گفت :۲۷ میلیارد دلار ارز باید از سال ۹۷ تا کنون به کشور برگشت داده می ‌شد که این عدد هنوز برگشت داده نشده است.علی ربیعی با بیان این که صادر کنندگانی که برای بازگشت ارز از صادرات اقدام نکردند کارت بازرگانی ‌شان تا پایان تیر ماه ۹۹ در صورت عمل نکردن به تعهد‌های ارزی باطل می ‌شود افزود: البته واحد‌های تولیدی از این اقدام مستثنی هستند و این اقدام مشمول اشخاصی است که هیچ بازپرداخت ارزی از صادرات خود نداشتند.وی با تاکید بر این که پس از هماهنگی با وزارت بازرگانی و وزارت صمت، کمیته نظارت و تخصیص ارز، جلسات خود را با حضور نمایندگان قوه قضائیه و دادستانی کل کشور دنبال خواهد کرد، گفت: در این جلسات صادرکنندگان دعوت خواهند شد و شیوه بازپرداخت ارز با حضور دادستان کل کشور تشریح می‌شود.

تخلیه اضطراری 27 خانوار در پی فرونشست زمین
دیروز بر اثر نشست زمین در منطقه بهاران شهرستان پاکدشت و ایجاد شکاف در دیواره‌های ۵ دستگاه آپارتمان احداث شده در این منطقه، ۲۷ خانوار ساکن در این محله منازل خود را ترک کردند.به گزارش ایرنا، منطقه شن و ماسه کریمی موسوم به منطقه بهاران، در جنوب مرکز شهر پاکدشت واقع شده که بر اساس دستورالعمل شهرداری، ارتفاع ساختمان‌های احداث شده در این منطقه، دو طبقه بر روی پارکینگ است ولی احداث ۵ آپارتمان ۵ طبقه در این محله مشکلاتی را برای ساکنان به وجود آورده است.طی ماه‌های اخیر، نشست زمین موجب ترک خوردن دیوارهای این آپارتمان‌ها شد و کار به جایی رسید که ۲۷ خانوار ساکن در این آپارتمان‌ها مجبور به تخلیه منازل خود شدند.

زلزله 4.4 ریشتری در کرمانشاه
زمین لرزه‌ای به بزرگی ۴.۴ در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ظهر دیروز حوالی شهر قصرشیرین از توابع استان کرمانشاه را لرزاند. این زمین لرزه در عمق ۹ کیلومتری و در ۱۸ کیلومتری قصرشیرین و ۲۵ کیلومتری سرپل ذهاب و ۳۵ کیلومتری گیلانغرب به وقوع پیوست و خسارتی
به همراه نداشت .

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.