روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
فوتبال فارس معدن استعداد است اما امكانات ندارد :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 184762
1399/04/18

فوتبال فارس معدن استعداد است اما امكانات ندارد

قاسم محمدي- خبرنگار «خبر جنوب»/ تيم فوتبال استوك مرودشت با ارایه بازی هایی حساب شده در فصل گذشته قهرمان ليگ برتر فوتبال فارس شد. این موفقیت بهانه‌ای شد تا با رضا صالحي مربي با دانش مرودشتی و قهرمان چندين دوره رقابت هاي ليگ برتر فارس را به گفت وگو بنشانیم .
وی ابتدا در معرفي و سوابق فوتبال خود گفت:رضا صالحی هستم متولد مرودشت ، فرهنگي، مدرک تحصیلی کارشناسی زبان و ادبیات فارسی و مدرك مربيگري B آسيا ،فوتبال را از سن چهارده سالگی با نوجوانان ۲۲بهمن مرودشت و مربيگري از سال ٧٦ از تيم تخت جمشيد مرودشت شروع کردم.
چه كلاس‌هايي را در دوران آغازين مربيگري پشت سر گذاشتي و با كدامين اساتید كار كرده اي ؟
مدرک Bآسیا دارم که کلاس ها را زیر نظرآقایان نظام زارع ،احمدسنجری و اردشیر پورنعمت گذرانده ام.
به نظرت چرا معدود مربيان خاصي در فوتبال كار مي‌كنند و فرصت كمتري به جوانان داده مي‌شود؟
عدم اعتماد مدیران باشگاه وعدم ریسک پذیریشان حلقه ی محکمی از مربیانی خاص ساخته‌اند که حتی با کارنامه ی خوب هم نمی توان وارد شد در واقع يك عده خاص بر سر سفره فوتبال نشسته اند و عده اي كه لياقت و شايستگي دارند دورند متاسفانه.
شما از نزديك در فوتبال فارس كار كرده اید وضعیت فوتبال فارس را چگونه می بینی؟
فارس معدن استعدادهای فوتبال هست اما امكانات ندارد و متاسفانه عدم وجود مدیران شایسته، فوتبال فارس را از سطح اول کشورپایین کشیده و بدتر از آن استفاده از نيروهاي غير بومي چه مربي و چه بازيكن آنهم مربياني كه كارنامه چنداني ندارند و يا بازيكنان وارداتی بنجل درجه سوم، فوتبال فارس را نابود كرده است.
چه عناويني در طول مربيگري كسب كردي ؟
قهرمانی در مرحله اول لیگ سه سال 95،سه قهرمانی لیگ برتر استان ،قهرمانی با باشگاه پاس به مدیریت سرهنگ ارشادی سال85،قهرمانی با باشگاه پویندگان سال94با مدیریت آقای جاشکی،قهرمانی با باشگاه استوک سال 98با مدیریت آقای رضایی،نائب قهرمانی با باشگاه بسیج پاسارگاد درنیم فصل اول سال 96 با مدیریت سرهنگ حسین زارعی که بنا به دلائلی نیم فصل دوم با این باشگاه همکاری نداشتم،قهرمانی لیگ یک استان با باشگاه تخت جمشیدسال 81 با مدیریت آقای شهریار کریمی وقهرمانی در لیگ دو استان و چند قهرمانی در مسابقات باشگاهی مرودشت در رده های مختلف.
نظرت در مورد فوتبال مرودشت چيست و چرا فوتبال مرودشت مثل گذشته ستاره هاي بزرگي را تحويل فوتبال ايران نمي‌دهد؟!
فوتبال مرودشت دارای پتانسیل بالایی هست ولی متاسفانه عدم حمایت مالی مانع قدعلم کردن باشگاهی پایدار از این شهردر سطح استان وکشورشده است .اگر منظورتان ستاره ای مانند علی میرزا استواری هست که او قطعا در فوتبال ایران استثنا هست ولی همین حالا هم بازیکنانی در مرودشت هستند که با کمی توجه می توانند درسطح اول فوتبال کشور بدرخشند.
برنامه ات براي فصل بعد تيم استوك چيست ؟ در واقع قهرمان استان براي شركت در مسابقات كشوري چه تداركي داشته است؟
تا الان باشگاه استوک در بلاتکلیفی به سر می برد گویا مدیرباشگاه منتظر محقق شدن قول‌های مسئولین برای حمایت مالی هستند.
به چه دلیل در جامعه فوتبال فارس به عنوان " استاد قهرماني در ليگ فارس " لقب گرفته اي ؟
ليگ فوتبال فارس از دير باز ليگي پربار و به لحاظ فني سطح بالا بوده است و بازيكنان و مربيان بزرگي در ليگ فوتبال فارس رشد كرده اند ،كه الان دارند در ليگ برتر كشور بازي ميكنند . بواقع ليگ فارس شايد در كشور جزو سه ليگ فوتبال برتر استاني باشد و قهرماني در ليگ فوتبال فارس هم سخت است هم جذاب و من تقريبا خوب اين ليگ را ميشناسم و هر زمان در ليگ برتر فارس با شناخت و برنامه ريزي وارد شده ايم قهرماني را كسب كرديم . در ليگ سال گذشته ایمان سبز و مهر و هلال احمر گراش عالی بودندوالبته تیم های کازرون و نورآباد درنیم فصل دوم متحول شدند.
انتظارت از مسئولين چيست؟!
حمایت از باشگاه ها و باشگاه دارها ،افزایش امکانات سخت افزاری ،نظارت دقیق به مدارس فوتبال و... و توجه به پشتوانه سازي و سازندگي در فوتبال فارس آرزو و هدفت چيست؟
همیشه آرزو‌داشتم که مرودشت یک باشگاه در لیگ یک کشور داشته باشد و بتوانم در سطوح بالاتر كار كنيم و بازيكنان خوبي را پرورش و به فوتبال معرفي كنيم
و حرف آخر؟
اول اميدوارم مربيان ليگي ما فقط غير بومي ها نبينند در همين ليگ فارس بازيكناني هستند كه ميتوانند در فجر و قشقايي بازي كنند و
ممنونم از همه کسانی که سال گذشته استوک را در راه قهرمانی کمک کردند. به ویژه تماشاگران باتعصب وهمچنین موسی رضا عمادی ریس هیات فوتبال مرودشت ،احمدمنصوری و علی میرزا استواری که هیچ کمکی را از حقیر دریغ نکردند ،همچنین از حمایت مدیر باشگاه سعید رضایی و کادرزحمت کش و بازیکنان متعصب و بی نظیر استوک ،که امسال کاری کردند کارستان تشكر مي‌كنم و در پايان ازحمایت رسانه‌ای روزنامه وزين «خبر جنوب» سپاسگزارم.

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.