روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
پر بازدید ترین ها
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
تابستان کم آب و بی سابقه در شهر گل و بلبل :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 184809
1399/04/19

تابستان کم آب و بی سابقه در شهر گل و بلبل

فرماندار شیراز: سریع رسیدگی شود
مدیرعامل آبفا شیراز: وجود 7000 انشعاب غیر مجاز و الحاق 140 روستا به شیراز معضل اصلی است
«خبرجنوب»/ آبرسانی به روستاهای شیراز موضوع نشست دیروز فرماندار شهرستان شیراز با مدیرعامل و مدیران آبفا این شهرستان بود.
فرماندار در این نشست تاکید کرد که باید به مشکلات فعلی آبرسانی در این روستاها به سرعت رسیدگی شود.محمد رضا امیری نیاز به اصلاح و بهسازی در بخشی از تاسیسات شبکه‌های آب در این روستاها را یادآور شد.
مدیرعامل آب و فاضلاب شیراز هم با اشاره به موقعیت این کلانشهر، نوسان میزان مصرف آب در شیراز را مورد تاکید قرار داد که با شروع فصل گرما و به ویژه امسال- به دلیل شیوع کرونا- این نوسان بیشتر شده و مصرف بالا رفته است.بهمن بهروزی افزود: قطعی آب پیش‌بینی‌نشده‌ای گاهی ایجاد می‌شود که با تلاش شبانه‌روزی سریع برطرف می‌شود.به گفته بهروزی اکنون حدود ۱۴۰ روستا به دریافت خدمات از آبفا شیراز اضافه‌شده است که برخی روستاها فاقد زیرساخت مناسب هستند. به این دلیل تأمین آب شرب حوزه روستاها دغدغه‌ای برای آبفا شیراز است. وی افزود: برای پاسخگویی به این نیاز در برخی از روستاها برنامه حفر چاه جدید در نظر گرفته‌شده و اصلاح شبکه و خطوط انتقال باهمت و تلاش شبانه‌روزی نیروهای جهادی پیشرفت خوبی داشته است.
اصلاح شبکه، حفر، تجهیز و بهسازی چاه‌ها از جمله اقدامات انجام شده در این روستا ها برای تامین آب مورد نیاز بوده است.
بهروزی همچنین گفت: در سطح شیراز میزان متوسط ذخیره آب از سطح کشوری کم‌تر است و ذخیره آب و کمبود میزان گنجایش مخازن وجود دارد. بنابراین تأمین مخزن در اولویت کار ما است.
عبدالرضا حقیقت نژاد، قائم ‌مقام آبفا شیراز نیز دراین نشست با اشاره به وضعیت روستاهای الحاقی تاکید کرد که باید وضعیت موجود را بهبود دهیم.
به گفته علی شبانی سرپرست معاون خدمات مشترکین و درآمد آبفا، اکنون تعداد ۷ هزار انشعاب غیرمجاز در مناطق روستایی شیراز شناسایی‌شده که معضل بزرگی برای تأمین آب ایجاد کرده و نیاز به پیگیری دارد تا هم مردم لطمه نبینند و هم منابع آبی حفظ شود.

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.