روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
کمک یک میلیارد تومانی شهرداری برای طرد و ساماندهی اتباع بیگانه در شیراز :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 184813
1399/04/19

کمک یک میلیارد تومانی شهرداری برای طرد و ساماندهی اتباع بیگانه در شیراز

«خبرجنوب»/ یکصد و چهلمین جلسه علنی شورای شهر شیراز عصر دیروز با حاشیه هایی همراه بود. از تقدیر ابتدای جلسه از شهردار شیراز به مناسبت فرا رسیدن روز شهرداری ها ودهیاری ها تا تذکر برخی اعضا به وی بعد از انجام نطق پیش از دستور اعضا.
به گزارش «خبر جنوب» در این جلسه تعدادی از اعضا در تذکری کتبی به شهردار شیراز از عدم اجرای یکی از مصوبات سال گذشته شورا در ارتباط با بازنشسته کردن آن دسته از نیروهای شهرداری که بالای ٣۵سال سابقه دارند خواستار اجرای این مصوبه شدند.
اما اولین دستور این جلسه شورای شهر شیراز مربوط به ایراد فرمانداری به یکی از مصوبات گذشته شورای شهر شیراز بود در خصوص تمدید اعتبار مصوبه سال ٩٣ و اصلاح بند مندرج در آن با افزایش سقف اعتبار سرمایه گذاری به شهرداری شیراز که اعضا بر مصوبه قبلی خود تاکید کردند.
لایحه یک فوریتی انعقاد قرارداد بخشی از توسعه غربی خط یک مترو شیراز از دیگر دستورات این جلسه که با رای موافق اعضا همراه شد.
همچنین در این جلسه طرح عادی پیشنهاد ایجاد خانه (شهریاران جوان) با واکنش‌هایی همراه بود، سیداحمد رضا دستغیب در این رابطه گفت:شما این همه خانه محله ساختید باز هم می خواهید بروید در یک منطقه کمتر برخوردار بدون برنامه این طرح را اجرا کنید.
این در حالی است که حتی برای ایجاد یک فرهنگسرا نیز باید به صورت برنامه محور عمل کرد و برای اجرای این طرح باید یک برنامه دقیق ارائه شود.
نوذر امامی رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهرشیراز نیز در این رابطه گفت: این خانه ها که به نام خانه شهریاران جوان می ‌خواهد نام گذاری شود خوب است، اما با این کار می خواهید یک کلاه دیگر سر جوانان بگذارید، به جای این کارها بیایید کار برای آن ها ایجاد کنید.
در ادامه اما با موافقت اعضا این لایحه برای بررسی بیشتر به کمیسیون مربوط بازگشت.
کمک یک میلیارد تومانی به دفاتر کفالت، اقامت و اشتغال اتباع خارجی استان فارس بابت هزینه های طرد و ساماندهی اتباع بیگانه دیگر لایحه بررسی شده در این جلسه بود و به این ترتیب به شهرداری شیراز اجازه داده شد مبلغ ۵ میلیارد ریال از محل ردیف اعتباری ماده ١۶ بودجه سال ۹٩ به این امر اختصاص یابد.
لایحه پایانی به تصویب رسیده در این جلسه ایجاد واحدهای تجاری بازارچه هنر با مال الاجاره ۵٠ درصد مبلغ اجاره بها کارشناسی برای مدت دو سال بود که بر اساس آن به شهرداری شیراز اجازه داده شد نسبت به ایجاد واحدهای تجاری بازارچه هنر با مال الاجاره ۵٠ درصد مبلغ با رعایت آیین ‌نامه مالی و معاملاتی شهرداری‌ها اقدام کند.

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.