روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
فارس ستاره های درخشانی درآسمان ورزش کشور دارد :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 184994
1399/04/21

فارس ستاره های درخشانی درآسمان ورزش کشور دارد

فریدون رئیسی- خبرنگار «خبر جنوب»/ مراسم معارفه دکتر عباس زاده سرپرست جدید اداره کل ورزش و جوانان فارس با حضور دکتر احمدی معاون وزیر ورزش و جوانان ،دکتر احمدی زاده معاون سیاسی امنیتی استانداری فارس ،دکتر محمد جعفری مدیر کل تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش، دکتر موسوی نماینده مردم لامرد در مجلس و رئیس مجمع نمایندگان فارس، دکتر فروردین نماینده مردم فیروزآباد، قیروکارزین و فراشبند در مجلس، نیازی مدیرکل امور اجتماعی استانداری فارس، کارکنان اداره کل ورزش و جوانان و اصحاب رسانه در اداره کل ورزش و جوانان فارس برگزار شد .
در این مراسم پس از تلاوت آیاتی چند از کلام ا... مجید دکتر سیداسلام موسوی معاون منابع و پشتیبانی اداره کل و سرپرست معاونت ورزش قهرمانی ضمن خیر مقدم به حاضرین حضور دکتر حاجی زاده را به عنوان فردی که سلسله مراتب را در ورزش طی کرده غنیمت شمرد و گفت: مطمئناً با حضور یک مدیر ورزشی می‌توان شاهد رشد و پویایی دوباره ورزش فارس بوده و دربعد قهرمانی و پرورش ورزشکاران گام‌های اساسی را برداریم . سپس معاون سیاسی امنیتی استانداری فارس گفت: توجه به ورزش باید در دو بعد قهرمانی و همگانی انجام شود و باید برای برآورده شدن خواسته آحاد مردم که ارتقاء سلامت جامعه است اهتمام جدی به ورزش همگانی شود . دکتر احمدی زاده گفت: در اداره کل ورزش و جوانان باید به دو بعد ورزش و جوانان توجه شود و مطمئنا اگر این اداره بتواند برنامه‌های خود را به خوبی اجرا کند خیلی از مشکلات جامعه ما در بعد جوانان حل خواهد شد. دکتر احمدی زاده افزود :توسعه متوازن زیرساخت‌های ورزشی فارس باید مورد توجه قرار گیرد چراکه استان فارس با داشتن ۳۶ شهرستان ۹۳ بخش ۱۱۳ شهر ودو هزار و پانصد روستا یکی از استان های پهناور کشور می باشد و در این راستا شهر شیراز با پذیرش بیش از دو میلیون نفر از جمعیت پنج میلیون نفری استان فارس باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد. معاون استاندار فارس گفت: از دیگر خواسته‌های جامعه ورزش اتمام پروژه‌های نیمه تمام به خصوص سالن شش هزار نفری است تا بتوان مسابقات بین المللی در رشته های توپی را در این مکان برگزار نمود. وی گفت :به هر حال امیدواریم که با مدیریت جدید ورزش و جوانان فارس در کنار حمایت‌های وزارت ورزش و جامعه بزرگ ورزش استان شاهد اوج‌گیری دوباره ورزش فارس در لیگ های کشوری باشیم نماینده مردم فیروزآباد ،قیروکارزین و فراشبند در مجلس شورای اسلامی در ادامه جلسه گفت :ابتدا باید از کارکنان اداره کل ورزش و جوانان فارس تشکر کنم که برای اعتلای ورزش استان تلاش کردند و زحمات زیادی برای توسعه ورزش استان کشیده اند که نباید این تلاش ها نادیده گرفته چرا که سرانه ورزشی فارس با چند سال گذشته قابل قیاس نیست.
دکتر مهدی فروردین گفت: ورزش فارس در گذشته نه چندان دور در دو حوزه علمی و عملی در کشور حرف‌های زیادی برای گفتن داشت و امروز باید دست به دست هم دهیم و این جایگاه را به ورزش فارس باز گردانیم باید از انتخابی که برای ورزش استان صورت گرفته حمایت کنیم چرا که امروز در ورزش فارس بیش از هر زمان دیگری به وفاق و همدلی نیاز است و این میسر نخواهد شد مگر اینکه همه دنبال یک هدف آن هم توسعه ورزش فارس است باشیم. دکترفروردین افزود: زمانی استان فارس یکی از قطب های کشور در رشته فوتبال بود و دو تیم در لیگ برتر و چند تیم در لیگ های دیگر داشت چه شده که امروز حسرت به دل مانده ایم که یک تیم در لیگ برتر داشته باشیم امیدوارم با نگاه جدید به ورزش فارس بتوانیم با پشت سر گذاشتن مشکلات آینده روشن را برای جوانان استان ترسیم کنیم سپس معاون وزیر ورزش و جوانان گفت :خوشحالم که امروز ورزش یکی از استان های پهناور کشور به دست مدیری توانمند سپرده می شود که می تواند کشتی ورزش فارس را به ساحل آرامش برساند.
دکتر احمدی افزود: استان پهناور فارس در دو بخش ورزش و جوانان سرشار از استعداد است و باید تلاش شود که از ظرفیت جوانان برای پیشبرد کارها استفاده شود و این مسئله در استان فارس به خوبی مشهود است چراکه استان فارس به عنوان پایتخت جوانان جهان اسلام می باشد و این نشان دهنده ظرفیت های بالای این استان است . احمدی گفت:ورزش ابعاد گسترده‌ای دارد که هم بعد قهرمانی مهم است و هم همگانی و ما باید بتوانیم توازن لازم را برقرار کند چرا که در ورزش همگانی با سلامت مردم سر کار داریم و در ورزش قهرمانی ایجاد انگیزه برای جوانان می باشند و به همین علت می‌توان گفت موثرترین روش درمان برای جلوگیری از شیوع بیماری‌ها ورزش است و باید به گونه ای تلاش کنیم که فرهنگ ورزش را در بین مردم نهادینه کنیم و انجام این کار نباید فقط به وزارت ورزش ختم شود بلکه باید همه سازمان‌ها و ارگان‌ها برای این کار وارد گود شوند تا بتوانیم سلامت مردم را با ورزش تضمین کنیم . معاون وزیر ورزش گفت: یکی از مواردی که متاسفانه کم مورد توجه قرار گرفته توسعه ورزش روستایی است اگر چه سال گذشته با برگزاری مسابقات جام خوشه چین نشاط و شادابی خوبی را در روستاها ایجاد کردیم اما یکی از دغدغه‌های امروز وزارت ورزش این است که ادارات کل همسو با شهرها به ورزش روستاها نیز توجه داشته باشند .دکتر احمدی گفت: خوشبختانه فارس ستاره‌های درخشانی درآسمان ورزش کشور دارد که با حمایت از آنها می‌توانند به اسطوره‌های فراموش نشدنی در ورزش کشور تبدیل شوند و برای شکوفایی این استعدادها مسئولیت اصلی بر عهده هیات ها می باشد که باید به عنوان یک نهاد مردمی تمام تلاش خود را به کار گیرند
سرپرست اداره کل ورزش و جوانان فارس با تقدیر از حاضران در جلسه و عذرخواهی از اینکه شرایط برای حضور همه روسای ادارات و هیات‌های ورزشی مهیا نبود گفت: یکی از مواردی که می تواند پیشرفت ورزش فارس را تضمین کند برنامه مداری باشد و در اداره کل ورزش و جوانان فارس بر اساس طرح آمایش برنامه مداری را اجرا خواهیم کرد تا بتوانیم یک عدالت نسبی را در ورزش استان ایجاد کنیم. دکتر عباس حاجی زاده گفت :شفاف‌سازی در تمام زمینه‌ها ،توسعه ورزش روستایی و عشایری و تعامل با ادارات و سازمان‌ها از برنامه‌هایی است که اولویت اصلی کار در اداره کل ورزش و جوانان فارس خواهد بود . وی گفت :بدون شک در ورزش فارس قهرمانان زیادی حضور دارند که برای توسعه ورزش استان باید از ظرفیت آنها استفاده کنیم و در این راستا جلساتی را با آنها برگزار خواهیم کرد. حاجی زاده گفت: استان فارس با داشتن بیش از یک هزار باشگاه خصوصی که بالاترین آمار را در کشور دارد آسیب های زیادی در زمان شروع ویروس کرونا دیده و برخی از آنها حتی ورشکسته شده اند که باید با یک برنامه‌ریزی اصولی از آنها حمایت کنیم. چرا که این باشگاه‌ها بازوان توانمند اداره کل ورزش و جوانان هستند که می‌توانند نقش حمایتی خود را به خوبی در توسعه ورزش فارس ایفا کنند. سرپرست اداره کل ورزش و جوانان فارس گفت :برای اجرای برنامه‌های مدنظر نیاز به منابع انسانی توانمند است که خوشبختانه در این زمینه استان فارس بسیار غنی است وبا بهره‌گیری از ظرفیت این عزیزان می توان یک انقلاب بزرگ را در ورزش فارس ایجاد نمود که سال‌ها ماندگار شود در پایان این مراسم لوح انتصاب دکتر حاجی زاده توسط دکتر احمدی معاون وزیر ورزش به وی اهدا شد.

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.