روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
گرفتن گرین کارت سخت ‌تر می‌شود :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 185232
1399/04/23

گرفتن گرین کارت سخت ‌تر می‌شود

سیاست سخت گیرانه ترامپ در باره مهاجران در آمریکا ابعاد وسیع ‌تری یافته است. به گفته یک مسئول بیش از صد هزار تن از اتباع خارجی در انتظار مدارک اقامت و کارت سبزشان هستند. خطر اخراج یا زندان آنان را تهدید می‌کند.
انتظار می‌رود که ایالات متحده در سال جاری میلادی به نسبت به سال‌های گذشته صدور گرین کارت و مجوز کار را به شکل محسوسی کاهش دهد.
این تصمیم سبب می‌شود که بیش از صدهزار نفری که در حال حاضر در انتظار دریافت کارت سبز در آمریکا به سر می‌برند و مدارک خود برای این منظور به مقامات مسئول فرستاده‌اند، با مشکلات زیادی در زندگی روزمره در آمریکا مواجه شوند. به دلیل فقدان مدارک شناسایی و اقامت معتبر حتی این امکان نیز وجود دارد که این افراد بازداشت و به زندان منتقل شوند.
در این ارتبط واشنگتن پست نوشته است که قرارداد کاری وزارت امنیت ملی ایالات متحده با چاپخانه‌ای که تاکنون برگه‌های گریت کارت و اوراق شناسایی را برای این اداره تهیه می کرد در اواسط ماه ژوئن (حدود یک ماه پیش) به پایان رسیده است و مسئولان بخش خدمات شهروندی و مهاجرت این وزارت‌خانه نمی‌توانند به دلیل کاهش روشن بودجه این بخش برگه‌های لازم را خود تهیه کنند.
بخش خدمات شهروندی و مهاجرت وزارت امنیت ملی ایالات متحده (USCIS) مسئول صدور ویزا، مجوزهای کار، اوراق تابعیت و حق شهروندی در آمریکا است.
بر اساس این گزارش حدود ۵۰ هزار کارت سبز و حدود ۷۵ هزار مدارک اجازه کار پذیرفته شده در انتظار صدور هستند.
طبق قوانین آمریکا تمام شهروندان خارجی که در این کشور سکنی دارند باید کارت سبز و اوراق اقامت و شناسایی خود را همیشه همراه داشته باشند. در غیر این صورت خطر پرداخت جریمه نقدی و زندان آنان را تهدید می‌کند. خارجیان ساکن ایالات متحده باید هنگام درخواست کار و یا سفر در داخل آمریکا نیز این اوراق را ارائه دهند.
اکنون مسئولان بخش خدمات شهروندی و مهاجرت وزارت امنیت ملی ایالات متحده با مشکلات عمده‌ای در ارتباط با پاسخگویی به مراجعان و تهیه مدارک آنان مواجه شده‌اند. متقاضیان گرین کارت و مجوز کار که با درخواست آن‌ها موافقت شده می‌خواهند بدانند که چرا تا کنون اوراق خود را دریافت نکرده‌اند و چه موقعی بالاخره مدارک آنها به دست‌شان خواهد رسید.
منتقدان می‌گویند که سیاست سختگیرانه مهاجرتی ترامپ، برنامه‌ریزی‌های بد اقتصادی و گسترش ویروس کرونا از عوامل اصلی اوضاع به هم ریخته کنونی این بخش هستند./انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.