روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
نمایندگان باید پیگیر سهم عادلانه فارس از بودجه ملی باشند :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 186947
1399/05/11

نمایندگان باید پیگیر سهم عادلانه فارس از بودجه ملی باشند

«خبرجنوب»/ نماینده ولی فقیه در فارس این روزها از دغدغه های مشترک نمایندگان و مسئولان فارس سخن می گوید، دغدغه هایی که برای امام جمعه شیراز هم ایجاد نگرانی می کند. راهکار مورد نظر آیت ا... لطف ا... دژکام برای مقابله با این دغدغه‌ها حفظ وحدت است تا همه بر روی درد واحد متمرکز شده و به راه حل های مشترک برسند. وی روز گذشته در نشست مشترک با مجمع نمایندگان فارس در مجلس در این باره گفت: همه ما بر توسعه عدالت محور فارس تاکید داریم و این مهم با استمرار نشست های مشترک و همدلی محقق می شود.
نماینده ولی فقیه در فارس مجمع نمایندگان استان را به داشتن نشست های مستمر و صمیمانه توصیه و تاکید کرد: با این کار افزون بر افزایش همدلی و صمیمیت، برای حل مسائل استان ظرفیت های بیشتری ایجاد خواهد شد.
اصلاح ساختار بودجه از نظر آیت ا... دژکام یک ضرورت است و این مهم که به گفته وی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب نیز هست باید از سوی نمایندگان فارس در مجلس و با هدف رفع معضل موجود پیگیری شود تا شاهد تحقق روزافزون عدالت باشیم.
وی در این باره گفت: ما اول باید ملاکی برای عدالت تعریف کنیم و طبق آن جلو رویم، که تقسیم متناسب بودجه با سرانه در استان های مختلف از جمله فارس، یکی از این راهکارهاست.
آیت ا... دژکام، گریزی هم به مجلس قبل زد و افزود: مجلس قبلی در جهت اصلاح ساختار بودجه قول هایی داده بود اما توفیقی حاصل نشد و حالا همه چشم انتظار این دوره مجلس هستند و انتظار می رود نمایندگان فارس هم به طور جدی به این قضیه ورود کنند البته به شرطی که رأی شما برخاسته از بینش و دانش دقیق و صحیح باشد. از شما نمایندگان عزیز فارس درخواست دارم نگاه‌تان علاوه بر مسائل شهری، به مسائل کلان و راهبردی کشور هم باشد و برای حل مسائل کشور وقت بگذارید چون خیلی ها به این مجلس امید بسته اند.
بحث آمایش سرزمین، پرهیز از عجله در تصمیم گیری های اثر گذار مجمع نمایندگان و ضرورت بهره گیری از جایگاه شیراز به عنوان حرم سوم اهل بیت (ع) از نظر نماینده ولی فقیه در فارس از دیگر نکاتی است که نمایندگان استان در مجلس باید مورد توجه قرار دهند.
وی تاکید کرد: حرم احمد بن موسی (ع) بهترین ظرفیت برای آن است که استان فارس جان تازه ای بگیرد.
وی همچنین از وجود شماری پروژه‌های سوخته در فارس هم یاد کرد که موجب ضایع شدن پول بیت المال شده است و این معضل را از شتاب مدیران برای ورود به مراحل عملیاتی دانست و تاکید کرد که نمایندگان فارس در مجلس باید از تکرار این اتفاق ها پیشگیری کنند و بدانند که عجله بی مورد سمی مهلک برای توسعه استان است.

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.