روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
بهره برداری از بزرگ ترین واحد تولید کربنات سدیم خاورمیانه در فیروزآباد :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 186969
1399/05/11

بهره برداری از بزرگ ترین واحد تولید کربنات سدیم خاورمیانه در فیروزآباد

فاز نخست مجتمع کربنات سدیم فیروزآباد به دستور رئیس جمهور از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح شد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس دراین مراسم گفت: این مجتمع با ظرفیت تولید ۳۲۰ هزار تن و با سرمایه‌گذاری دوهزار و شصت و هفت میلیارد تومان و اشتغالزایی یک هزار و پانزده نفر به صورت مستقیم و بیش از ۳ هزار نفر به صورت غیرمستقیم، روز پنجشنبه آغاز به کارکرد.
به گفته حمید رضا ایزدی مجتمع کربنات سدیم فیروزآباد به عنوان بزرگترین واحد تولید کربنات سدیم خاورمیانه توان تامین ۶۰ درصد کربنات سدیم کشور را دارد.
وی فعالیت این مجتمع را عاملی برای پرهیز از خام فروشی ذخایر معدنی استان عنوان کرد و گفت: تولیدات این کارخانه باعث ایجاد صنایع پایین دستی در فیروزآباد و شهرستان‌های همجوار در زمینه تولید شیشه و مواد شوینده خواهد شد.
ایزدی اظهار داشت: پس از بهره برداری از تمامی ظرفیت‌های این کارخانه کلیه نیازهای داخلی کشور در زمینه کربنات سدیم رفع شده و امکان صادرات بخش اعظمی از محصولات این صنعت فراهم خواهد شد. به گفته وی، محصولات تولید شده در این کارخانه در صنایع شیشه‌سازی، بلور، صنایع بهداشتی و شوینده، صنایع نساجی و دباغی، صنایع غذایی، صنایع کاغذ و صنایع شیمیایی تصفیه آب و پتروشیمی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
رئیس سازمان صمت فارس اضافه کرد: بازار هدف کارخانه کربنات سدیم فیروزآباد شامل کشورهایی نظیر ترکیه، عراق، هند، کره جنوبی، اندونزی، بنگلادش، اوکراین، یونان، امارات و ارمنستان است.

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.