روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
پر بازدید ترین ها
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
92 فرصت سرمایه گذاری نفتی در فارس آماده پذیرش سرمایه گذاران :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 187082
1399/05/12

92 فرصت سرمایه گذاری نفتی در فارس آماده پذیرش سرمایه گذاران

نرگس مکاری زاده-خبرنگار «خبرجنوب»/ معاون بازرگانی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی فارس از تدوین 92 فرصت سرمایه گذاری در حوزه سوخت رسانی استان خبر داد.
محسن شمس الدینی در گفت و گو با سرویس اقتصادی «خبرجنوب» اظهار داشت: فرصت های سرمایه گذاری مذکور مربوط به احداث جایگاه عرضه سوخت در شیراز، سروستان، بیضا، مرودشت، اقلید، کازرون، کوهچنار، جهرم، خفر، لامرد، داراب، زرین دشت، استهبان، اوز، لارستان، قیروکارزین،
نی ریز، فیروزآباد، ممسنی و رستم است.
وی گفت: نقاط اولویت دار برای احداث جایگاه های عرضه سوخت در کلان شهر شیراز و سایر نقاط استان بر اساس بررسی ها و نیاز سنجی های انجام شده با هدف توسعه منطقی و موزون جایگاه ها، سهولت و دسترسی آسان شهروندان به جایگاه ها، جلوگیری از اتلاف سوخت و کاهش آلودگی هوا احصا شده است.
معاون بازرگانی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی فارس با بیان این که توسعه جایگاه های عرضه سوخت بنزین، نفت گاز و سی ان جی از مهم ترین برنامه های شرکت پخش فرآورده های نفتی است ادامه داد: این شرکت آمادگی پذیرش متقاضیانی است که دارای سند ثبتی زمین و یا مجوز معتبر استفاده از اراضی از یکی از ادارات ثبت اسناد، شهرداری، راه و شهرسازی، منابع طبیعی و سازمان اوقاف هستند.
وی بیان داشت: از 92 فرصت سرمایه گذاری تدوین شده، 37 فرصت در حوزه احداث جایگاه بنزین، 38 فرصت سرمایه گذاری برای جایگاه نفت گاز و 6 فرصت احداث جایگاه CNG است و مابقی مربوط به احداث جایگاه های بنزین، نفت گاز و سی ان جی در مجتمع های خدماتی در مسیرهای مواصلاتی فارس است.
معاون بازرگانی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی فارس با تاکید بر این که فرصت های سرمایه گذاری مذکور یک فرصت کم نظیر برای اجرای پروژه های اقتصادی سود آور است ادامه داد: حداقل سرمایه برای احداث و تجهیز جایگاه‌های تک سکو فرآورده های نفتی بدون احتساب هزینه زمین
800 میلیون تومان است و بسته به بزرگی و تعداد سکوهای جایگاه ها این هزینه طبعاً افزایش می یابد.
وی خاطر نشان کرد: برای جایگاه عرضه بنزین به صورت تک سکو 242 متر در ابعاد 22 در 11 متر، دو سکو 352 متر در ابعاد 22 در متر16 و سه سکو 900متر در ابعاد 30 در 30متر زمین نیاز است.
به گفته شمس الدینی، برای جایگاه سی ان جی دو سکو 425 متر و سه سکو 620 متر زمین و برای جایگاه های دو منظوره با دو سکو شامل بنزین و نفت گاز هزار متر زمین، با سه سکو 1600متر و 4 سکو 2400 متر زمین مورد نیاز است.
وی زمان بازگشت سرمایه در این حوزه را نهایتا 4 سال عنوان کرد و گفت: کارمزد خدمات عرضه سوخت برای سرمایه گذاران به ازای فروش هر لیتر بنزین 100 تومان، نفت گاز 35 تومان و هر متر مکعب گاز سی ان جی در شیراز 243 تومان و در شهرستان‌ها 216 تومان می باشد.
معاون بازرگانی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی فارس اظهار داشت: کارمزد فروش سوخت مبلغ قابل توجهی است و قطعا سود سرمایه گذاران را تامین می کند کما این که هم اکنون یک جایگاه شیراز روزانه 10 میلیون تومان و ماهیانه 300 میلیون تومان فروش دارد.
وی گفت: البته تعداد سکو و نقطه ای که جایگاه در آن واقع شده است در میزان فروش هر جایگاه تاثیر گذار بوده و قطعا این میزان درآمد برای جایگاه های کوچک به مراتب پایین تر است.

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.