روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
پر بازدید ترین ها
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
دادستان تهران: در جرائم حوزه پزشكي بايد از همه ظرفيت هاي صلح و سازش استفاده كنيم :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 187132
1399/05/12

دادستان تهران: در جرائم حوزه پزشكي بايد از همه ظرفيت هاي صلح و سازش استفاده كنيم

دادستان عمومي و انقلاب تهران گفت: در بحث جرائم حوزه پزشکی باید از تمامی ظرفیت صلح و سازش دستگاه قضا استفاده کنیم.
علی القاصی به صورت سرزده از دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه 26 تهران بازدید و ضمن بررسی وضعیت بخش های مختلف، با کارکنان این دادسرا نشستی صمیمانه داشت.
وي ضمن تشکر از فعالیت چشمگیر این دادسرا در شرایط بهداشتی کنونی جامعه گفت: همچنان که می دانید این دادسرا یکی از مهمترین و حساس ترین نواحی دادسرای عمومی و انقلاب تهران است، اول به لحاظ نوع خاص مراجعین كه عموماً از قشر نخبه، روشنفکر، فداکار و حساس جامعه می باشند که می بایست نوع نگاه ما در برخورد با این قشر با توجه به غیر تعمدی بودن اکثر جرائم این دادسرا که ناشی از قصور ناخواسته مرتکب است، خاص و در تراز قضاوت اسلامی باشد و دوم به لحاظ سر و کار داشتن با حق الناس و در نتیجه سلامت عمومی جامعه که از اهم موضوعات زندگی امروزه ماست رو به رو هستیم که تصمیمات صحیح و بهنگام قضات موجب نظم دهی به جامعه و تأمین و تضمین حقوق عامه خواهد بود.
دادستان تهران افزود: با توجه به این که برخی از پرونده های این دادسرا جنبه ملی دارند و این که کارکنان این دادسرا از ظرفیت بسیار بالای علمی و عملی برخوردارند، امیدواریم بتوانند در پرونده های جرائم پزشکی کل کشور رویه ساز شوند.
القاصي تأکید کرد: می بایست به صورت مداوم با نهادهای حوزه پزشکی و سلامت در تعامل بوده و جلساتی جهت هماهنگی، مشورت و پیگیری استعلامات و نظرات کارشناسی خواسته شده برگزار شود و این ارتباط به طور اخص با دانشگاه علوم پزشکی می بایست تنگاتنگ تر از پیش باشد.
وی خاطرنشان کرد: در بحث جرائم حوزه پزشکی باید از تمامی ظرفیت صلح و سازش دستگاه قضا استفاده کنیم و آن دعاوی که با استفاده از بیمه مسئولیت پزشکان قابل فصل هستند را با سرعت و دقت بیشتر به سرانجام برسانیم.
دادستان تهران همچنین به حادثه تلخ کلینیک سینا اشاره کرد و گفت: در بحث ایمن سازی مراکز بهداشتی و درمانی باید از تمام ظرفیت خود استفاده کرده و با همکاری سایر دستگاه ها بازرسی ها به صورت مستمر پیگیری شود تا دیگر چنین فجایع و حوادث دردناکی که ناشی از عدم ایمن سازی مناسب در مراکز بهداشتی و درمانی هستند را شاهد نباشیم.
القاصی در حاشیه این بازدید با تعدادی از مراجعین دادسرا دیدار و جهت تسریع در رفع مشکلات ایشان، دستورات لازم را صادر کرد.

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.