روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
وام ودیعه مسکن تا 20 مرداد پرداخت می‌ شود :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 187143
1399/05/12

وام ودیعه مسکن تا 20 مرداد پرداخت می‌ شود

معاون وزیر راه از معرفی مستأجران به بانک برای دریافت وام از ۲۰ مرداد خبر داد.
محمود محمود زاده با اشاره به اینکه موضوع مسکن یک موضوع چند وجهی است و باید از زوایای مختلف مورد بررسی قرار بگیرد، اظهار کرد: کاهش قیمت مسکن به وجوه مختلفی از اقتصاد وابسته است و این که تصور شود تنها با افزایش تولید یا وضع مالیات، قیمت ‌ها در بخش مسکن کاهش می‌ یابد، تصوری صحیح نیست و باید از شقوق مختلف به این موضوع رسیدگی شود.
وی با تاکید بر این که قطعاً تولید مسکن، نیاز کشور است و سیاستگذاری‌ها بر مبنای افزایش تولید مسکن پایه ‌گذاری شده است، افزود: بر اساس آمارها در حال حاضر، تعداد واحدهای مسکونی موجود در کشور از تعداد خانوار بیشتر است. اما در عین حال مسئله کمبود مسکن در کشور وجود دارد که بزرگ‌ترین علت آن این است که بخش عمده ‌ای از مسکن ‌های موجود در توان خرید گروه‌ های هدف نیست. به همین دلیل، وزارت راه و شهرسازی، سناریوی چند وجهی را طراحی کرده و مشغول انجام آن است.
محمود زاده سیاستگذاری ‌های وزارت راه و شهرسازی را شاملِ مالیات بر خانه ‌های خالی با همفکری سازمان امور مالیاتی، اتمام واحدهای مسکونی مهر باقی مانده، تولید مسکن ملی، و تقویت جریان تولید مسکن اعلام کرد و گفت: جدید ترین دستوری که در هفته گذشته از سوی رئیس‌ جمهور ابلاغ شد، موضوع کاهش قیمت فولاد و سیمان و خروج این دو نهاده ساختمانی از بورس برای حمایت از مسکن حمایتی با قیمت ثابت و بر مبنای قیمت سال گذشته با 20 درصد افزایش بود که این کار، تفاوت جدی و تاثیر گذاری را روی قیمت تمام شده خواهد گذاشت.
معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص راهکارهای دولت برای افزایش افسار گسیخته قیمت مسکن، افزود: پیشنهادهای وزارت راه و شهرسازی در خصوص ساماندهی بازار مسکن در قالب اجاره و بازار خرید و فروش به دولت، ارائه شد. در بخش اجاره دو مصوبه؛ تعیین سقف افزایش اجاره بها و ودیعه مسکن مصوب شد که نقش مهمی در ساماندهی بازار مسکن خواهد داشت.وی با بیان این که ثبت‌ نام ودیعه اجاره تا پنجشنبه 9 مرداد انجام شد و تا قبل از 20 مرداد، وام ودیعه اجاره مسکن به واجدان شرایط پرداخت می ‌شود، افزود: پالایش‌ متقاضیان وام ودیعه از امروز 11 مرداد آغاز شده است و تا قبل از 20 مرداد ماه به پایان می ‌رسد و واجدان شرایط به سیستم بانکی برای دریافت وام ودیعه مسکن معرفی می‌ شوند.

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.