روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام:در این شرایط مردم آبگوشت که هیچ، حتی نمی توانند اشکنه بخورند :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 187234
1399/05/13

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام:در این شرایط مردم آبگوشت که هیچ، حتی نمی توانند اشکنه بخورند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به لزوم بازگشت کوپن به اقتصاد کشور گفت: به دلیل سیاست های ارزی نا درست دولت، مردم آبگوشت که هیچ، حتی نمی توانند اشکنه بخورند.
احمد توکلی با بیان این که اگر کوپن به معنای کالابرگ باشد، باید گفت امروز کنترل آن آسان تر و تقلب در این زمینه، کمتر است، افزود: در آمریکا که زودتر از سایر کشورها این کار را آغاز کرد، کوپن را به غذا اختصاص می دادند و مردم تنها قادر بودند غذایی خاص را تهیه کنند و امروز در شرایط کرونایی این کوپن ها عرضه می شود.
وی ادامه داد: این در شأن ملت ایران نیست که 11 میلیون نفر حاشیه نشین داشته باشیم؟ به ملت ایران می آید گرسنه باشند و نتوانند یک کیلو گوشت بخرند؟
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: به دلیل سیاست های ارزی نادرست دولت، همه قیمت ها با افزایش ارز، بالا کشیده می شود و به دلیل عدم حضور دولت، تمام بنگاه های اقتصادی در نقش قیمت گذار وارد عمل می شوند و در این شرایط مردم آبگوشت که هیچ، حتی نمی توانند اشکنه بخورند.
توکلی با بیان این که چنین معضلاتی بدتر از کوپن است گفت: امروز باید به این مسائل فکر کنیم. به دلیل قیمت بالای ارز، تمام مردم تحت تاثیر قرار گرفته اند. امروز هیچ چیز بدتر از نابود شدن ارزش پول ملی و سست شدن پایه های اقتصاد نیست.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: جنگ اقتصادی امروز شدید تر و گرفتاری ما بیشتر از قبل است. بله درست می فرمایند، کوپن شاید ایجاد رانت کند اما دولت هر وقت در کاری دخالت کند، حاشیه ای ایجاد شده که افراد از آن استفاده می کنند. رئیس هیأت مدیره دیده بان شفافیت و عدالت گفت: کوپن امروز هوشمند است و لذا تخلف در آن بسیار سخت تر است. کارت ها شارژ می شود و مردم به راحتی می توانند مثلا یک کیلو گوشت بخرند. توکلی افزود: آقای روحانی می گفت من از کوپن بدم می آید، خب معلوم است که چنین می گویید چون شما مشکلی ندارید. بنده هم مشکلی ندارم ولی مردم مشکل دارند. اگر ما به آن ها غذا نرسانیم، در آینده دچار معضل کودکان ضعیف خواهیم بود.
وی گفت: ما به آقای روحانی گفتیم از طریق گردش مالی افراد، کسانی که مستحق یارانه هستند را شناسایی کنید اما جواب گرفتیم که این سرک کشیدن در حیاط خلوت مردم است. حال باید پرسید چطور اروپا برای اهداف مالیاتی و یارانه ای دو سال یک بار جلسه برگزار کرده و همه کشورها جمع شده و مبادله اطلاعات می کنند؟!


/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.