روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
پر بازدید ترین ها
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
جست و جوی سلامتی در کف دست! :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 187360
1399/05/14

جست و جوی سلامتی در کف دست!

دست ها یکی از اولین قسمت‌های بدن است که علائم پیری را نشان می دهد. اما آنها همچنین می توانند مشکلات بهداشتی خاصی را نشان دهند. پزشکان می گویند که وضعیت دستان شما می تواند نتیجه چندین تغییر پزشکی در جاهای دیگر بدن شما باشد.
در این مطلب 7 علائمی را جمع‌آوری کرده ایم که برای حفظ سلامتی باید به آنها توجه کنید.

کف دست قرمز :
پزشکان توضیح می دهند که کف دست قرمز (یا اریتما کف دست) می تواند نشانه مشکلات کبدی باشد ، به خصوص اگر بالای 50 سال سن داشته باشید. معمولاً قرمزی در لبه بیرونی کف دست قرار دارد. دلیل قرمزی کف دست ها تغییر در تعادل هورمونی است که باعث اتساع رگ های خونی می شود. آرتریت روماتوئید نیز می تواند دلیلی برای قرمزی کف دست باشد.

عرق کف دست‌ها :
چندین دلیل احتمالی برای عرق کف دست وجود دارد: تعریق بیش از حد، استرس و تیروئید پرکار.
در صورت هایپرهیدروز، که تعریق بیش از حد است ، می توانید ضد عرق های قوی را امتحان کنید. شما همچنین می توانید یک روش پزشکی برای مقابله با هایپرهیدروز انجام دهید.

خواب رفتن دست و سوزن سوزن شدن :
بعضی اوقات با این احساس که در قسمت های خاصی از بدن حس خود را از دست داده ایم از خواب بیدار می شویم و هنگامی که حرکت
می کنیم شروع به سوزن سوزن شدن می کند. معمولاً فقط به این دلیل است که مدت طولانی روی عصب حسی فشار آوردیم. سوزن سوزن شدن زمانی است که عصب برای بازگشت به محل کار خود نیاز دارد.
در بعضی موارد ، این علائم در دست ها می تواند نشانه مشکل جدی تر مانند پوکی استخوان ، سندرم تونل کارپ ، ترومبوز وریدی اندام ، آسیب پلکس بازویی ، کم خونی یا دیابت باشد. اگر غالباً بدون دلیل واضح خواب رفتن دست دارید، با پزشک خود مشورت کنید.

خشکی دست ها :
شایع ترین دلایل خشکی پوست روی دست ها ، کمبود آب بدن و کمبود استروژن است که همراه با یائسگی در دست ها ظاهر می شود. برای جلوگیری از کم آبی، آب کافی بنوشید و از کرم های مرطوب کننده دست استفاده کنید. ماهی ، دانه و آجیل روغنی را در رژیم خود بگنجانید. برای درمان جایگزینی هورمونی به پزشک مراجعه کنید ، این به شما کمک می‌کند هورمون استروژن را کنترل کنید.

لرزش دست ها :
مشخص است که لرزش دست می تواند نشانه مشکلات جدی سلامتی مانند بیماری پارکینسون باشد. اگر نگرانی جدی دارید ، به پزشک مراجعه کنید. در همین حال ، مصرف قهوه و الکل خود را محدود کنید زیرا آنها همچنین می توانند باعث لرزش دست ها شوند . دلایل دیگر اضطراب و استرس است.

ناخن های ضعیف :
ناخن های ضعیف یا ترک خورده می توانند نشانه کمبود روی باشند. روی واقعاً برای سلامتی ما مهم است، باعث بهبود زخم ها و به تقسیم سلول ها و تقویت سیستم ایمنی بدن می شود. برخی از غذاهای سرشار از روی مانند جو ، آجیل و گوشت را به رژیم خود اضافه کنید. اگر سطح آن در بدن شما کم باشد، پزشکان نیز توصیه می کنند که از روی به عنوان یک مکمل استفاده کنید.

انگشتان چماقی:
اگر وقتی به انگشتان خود نگاه می کنید قسمت انتهایی ناخن دستان شما متورم شده و مانند یک چماق به نظر می رسد، معمولاً نقص اکسیژن در بدن شما وجود دارد. ممکن است این علامت یک بیماری جدی تر مانند سرطان ریه یا بیماری قلبی باشد. در صورت تجربه چماقی شدن انگشتان به یک پزشک مراجعه کنید.

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.