روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
کوتاه نیامدند :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 187383
1399/05/14

کوتاه نیامدند

پس از مد‌‌‌‌‌ت ها چانه زنی بین کمیسیون های بهد‌‌‌‌‌اشت و آموزش مجلس و وزارت بهد‌‌‌‌‌اشت بر سر لغو یا برگزاری کنکور آن هم د‌‌‌‌‌ر شرایطی که اکثر شهرها د‌‌‌‌‌ر وضعیت قرمز کرونا به سر می برند‌‌‌‌‌ و هر روز آمار مبتلایان بیشتر می شود‌‌‌‌‌ بالاخره تصمیم گرفته شد‌‌‌‌‌ که کنکور د‌‌‌‌‌ر موعد‌‌‌‌‌ مقرر برگزار شود‌‌‌‌‌. وزیر بهد‌‌‌‌‌اشت نيز د‌‌‌‌‌ر نهايت اعلام کرد‌‌‌‌‌ كه کنکور با رعایت پروتکل‌های بهد‌‌‌‌‌اشتی د‌‌‌‌‌رهمان زمان تعيين شد‌‌‌‌‌ه برگزار می‌شود‌‌‌‌.
عصر دیروز جلسه ای برای بررسی نحوه برگزاری کنکور سراسری با حضور وزاری بهداشت و علوم، روسای کمیسیون های بهداشت و آموزش مجلس و جمعی از نمایندگان مجلس در محل ستاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد.براساس این جلسه و طبق اعلام وزیر بهداشت، مقرر شد علاوه بر عدم تعویق زمان برگزاری کنکور سراسری، هر حوزه تنها ۲۰ درصد از ظرفیت پذیرای داوطلبین باشد.این در حالی است که علی اصغر خانی ،رئیس کمیسیون تحقیق مجلس شورای اسلامی پس از برگزاری کنکور دکتری گفته بود:‏اگر قرار باشد کنکور ارشد و سراسری را هم همینطور مدیریت کنند،سلامت داوطلبانبه خطر خواهد افتاد. مردم و نمایندگان آن‌ها در خانه ملت نگران سلامتی فرزندان و آینده سازان ایران اسلامی هستند.
وی گفت: در مورد برگزاری کنکور در سال‌های آینده هم تعدادی از نمایندگان مجلس درصدد هستند که با همراهی و همگامی دولت اقدام کنند و اگر قرار شد که برای حذف کنکور در سالهای آتی تصمیمات منطقی اخذ شود، در فرصت مناسب به آن بپردازند. سعید نمکی تصریح کرد: در جلسه مذکور همچنین مقرر شد که با توانمندی و قدرت، کنکور سراسری در تاریخ مقرر یعنی 31 مرداد برگزار شود که هم داوطلبان و خانواده های آنها از اضطراب بیرون بیایند و هم اینکه تکلیف برگزار کنندگان کنکور روشن و مشخص شود.
بر اساس نتایج این جلسه ،کنکور سراسری طی چهار روز و از پنج‌شنبه ۳۰ مرداد، با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی، در حوزه های امتحانی سراسر کشور برگزار می شود.


/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.