روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
کشف آنزیم افزایش طول عمر :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 187536
1399/05/16

کشف آنزیم افزایش طول عمر

تحقیق پژوهشگران کره‌ای نشان داده آنزیمی فعال در سطح سلولی، می‌تواند به تولید داروهایی برای افزایش عمر انسان کمک کند.
این تحقیق که روی سلول‌های انسانی و کرم‌های گرد (roundworm) انجام شده، نویدبخش توسعه روش‌های درمانی ضد پیری است که می‌توانند با فعال کردن گذرگاه‌های مذکور عمر افراد را طولانی‌تر کنند.
به گفته این محققان AMPK نوعی آنزیم است که به عنوان سوییچ اصلی متابولیک بدن عمل می‌کند. این آنزیم در حقیقت یک پروتئین جادویی توصیف شده که تاثیرات سودمندی بر سلامتی دارد و می‌تواند به بهبود سلامت قلب یا افزایش طول عمر منجر شود.
پژوهش‌های متعددی نیز نشان دادند این آنزیم در مدل‌های حیوانی به افزایش قابل توجه طول عمر منجر می‌شود. در همین راستا تحقیق پژوهشگران انستیتوKAIST روی گذرگاه‌های انرژی سلولی بر نوع خاصی کرم‌های گرد به نام C.elegans برای بررسی‌ها درباره طول عمر متمرکز بود. محققان طی این پژوهش متوجه شدند آنزیمی به نام VRK-۱ در کنار AMPK فرایندهای انرژی سلولی را تنظیم می‌کند.
افزایش فعالیت VRK-۱ در کرم‌های گرد به تحریک فعالیتAMPK و در نتیجه افزایش عمر ارگانیسم منجر می‌شد. انجام آزمایش روی سلول‌های آزمایشگاهی نیز تایید کرد مکانیسم VRK-۱ وAMPK در سلول‌های انسان نیز اتفاق می‌افتد. بنابراین می‌توان با کمک این آنزیم‌ها طول عمر انسان را نیز افزایش داد.


/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.