روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
پر بازدید ترین ها
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
به ستاره‌ها شلیک نکنیم :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 187602
1399/05/16

به ستاره‌ها شلیک نکنیم

داستان آتش‌بس جنگ در کریسمس 1914جان هندریکس، در کتاب «شلیک به ستاره‌ها» که با ترجمه طاهره آدینه‌پور منتشر شده، داستان آتش بس جنگ در کریسمس سال 1914 را برای کودکان و نوجوانان روایت می‌کند. به گزارش خبرگزاری کتاب ایران، «شلیک به ستاره‌ها» اثری است از جان هندریکس، نویسنده و تصویرگر آمریکایی کتاب کودک که داستان آتش بس جنگ در کریسمس سال 1914 را برای کودکان و نوجوانان به تصویر می‌کشد و با روایت ماجرایی واقعی به نوجوانان از بیهودگی جنگ و عطش انسان‌ها به صلح و پایان دادن به درگیری‌ها می‌گوید.
ماجرای کتاب، نامه یک سرباز انگلیسی به نام چارلی به مادرش است که خاطره‌ای عجیب اما واقعی از نخستین کریسمس جنگ را برای او روایت می‌کند، آن هم زمانی که فاصله او تا نیروهای آلمانی تنها ۳۰  قدم بوده است. شبی که نیروهای آلمانی در خط مقدم درختان کوچک کریسمس را روشن می‌کنند و به جشن و پایکوبی می‌پردازند و صبح فردا با پلاکاردی که روی آن نوشته شده «کریسمس مبارک» به سربازان انگلیسی سلام می‌کنند. به این ترتیب، افسر انگلیسی با افسر آلمانی دست می‌دهد.
هندریکس در یادداشتی که در پایان کتاب آمده، با اشاره به اینکه رخداد‌های آمده در در این داستان واقعی هستند، توصیف‌های چارلی را برگرفته از نامه‌ها و مصاحبه‌هایی عنوان می‌کند که از سربازهایی گرفته شده که آن روز آنجا بودند. انتشارات علمی و فرهنگی، کتاب «شلیک به ستاره‌ها» را با شمارگان هزار نسخه منتشر کرده است.


/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.