روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
اژدهاي خوش اقبال :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 187603
1399/05/16

اژدهاي خوش اقبال

«اژدهای خوش اقبال» روایت‌هایی از روابط انسانی در نقاط مختلف جهان
داستان‌های کتاب «اژدهای خوش اقبال» با توجه به زمانه تالیف و انتشار خود روایت‌هایی دست اول و تامل‌برانگیز از روابط انسانی در سال‌های اخیر در نقاط مختلف جهان بازگو می‌کند.  به نقل از روابط‌عمومی کتاب نیستان، کتاب «اژدهای خوش اقبال» تازه‌ترین اثر از مجموعه داستان‌های کوتاه برگزیده جایزه اُهنری در سال 2018 است. انتشارات نیستان طی سال‌های اخیر مجموعه آثار برگزیده این جایزه ادبی را در قالب بیش از یکصد جلد کتاب با سرپرستی دکتر علی فامیان در دست ترجمه قرار داده است و کتاب مذکور نیز تازه‌ترین اثر در این مجموعه است.
این مجموعه در برگیرنده 13 داستان کوتاه است که در سال 2018 در نشریات ادبی آمریکا و کانادا منتشر شده و به انتخاب سرویراستار این جایزه برای درج در کتاب انتخاب شده است.
داستان‌های این کتاب با توجه به زمانه تالیف و انتشار خود روایت‌هایی دست اول و تامل‌برانگیز از روابط انسانی در سال‌های اخیر در نقاط مختلف جهان بازگو می‌کند. نویسندگان حاضر در این کتاب با وجود اینکه داستان‌هایشان برای نخستین بار در کانادا و آمریکا و در یکی از نشریات این منطقه منتشر شده است، اما راوی قصه‌هایی است که مخاطب خود را به مناطق مختلف جهان از ایتالیا تا ژاپن می‌برد.
این اتفاق از سویی نشان از بی‌مرزی در ساختار فکری و زیستی جهان مدرن دارد و از سوی دیگر نمایشی از این مساله که داستان نیز به عنوان ابزاری برای بازگوکردن پیام‌ها و منویات فکری انسان، در ساختار مرزی و جغرافیایی خاصی نمی‌گنجد. داستان همچون یک رسانه در هر نقطه‌ای از جهان می‌تواند مخاطبانی متنوع از نظر زبانی و ادراکی داشته باشد.
از سوی دیگر داستان‌های این مجموعه در سال‌های اخیر بیش از پیش از موقعیت‌های انتزاعی و صرفا داستانی خارج شده است و به داستان‌هایی با شانیت اجتماعی فلسفی و رخداده در موقعیت‌هایی معمولی و قابل لمس مبدل شده است. آنچه در این مجموعه نیز خود را به خوبی نشان داده است توجه به همین مساله است. استفاده صحیح از فضای شهری و خلق نکردن گوشه‌ای دنج و رویایی و انسان‌هایی عجیب که شاید در مسیر زندگی هیچ کدام از شخصیت‌های مخاطب کتاب قرار نگیرد هنر اصلی نویسندگان این مجموعه است.
کتاب «اژدهای خوش اقبال» به طور مشخص سعی کرده چنین کارکردی داشته باشد: روایتی معمولی از اتفاقاتی نه چندان معمولی و بازخوانی چرایی حرکت در مسیری که به چنین رخدادی منجر شده است.
انتشارات کتاب نیستان، کتاب «اژدهای خوش اقبال» اثر برگزیده جایزه اُهنری با ترجمه علی فامیان را در 220 صفحه و با قیمت 45000 تومان منتشر کرده است.


/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.