روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
روستای گردشگری مهارلو و چشم انداز های زیبا :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 187839
1399/05/21

روستای گردشگری مهارلو و چشم انداز های زیبا

غلامرضا منعم- مدیر بنیاد مسکن شهرستان سروستان
روستای گردشگری مهارلو در 35 کیلومتری جنوب شیراز از جمله روستاهای شهرستان سروستان است که با برخورداری توأمان از مواهب و
چشم اندازهای جنگل ، کوهستان و دریاچه پذیرای گردشگران روستایی است . بنیاد مسکن شهرستان سروستان با اجرای طرح ها ی بهسازی روستایی ، توسعه معابر ، مقاوم سازی بافت های فرسوده و اعطای تسهیلات در حوزه بازسازی مناطق آسیب دیده و حمایت از طرح های توسعه گردشگری شرایط مناسبی برای رونق تولید ، ایجاد درآمد و تامین معیشت دراین روستا فراهم کرده است .
در این راستا بنیاد مسکن سروستان از اجرای طرح های توسعه گردشگری روستایی در روستای مهارلو استقبال می کند . سروستان شهری با سابقه تاریخی طولانی و از کهن‌ترین شهرهای استان فارس به شمار می‌آید . مناطق روستایی این شهرستان از جمله روستای مهارلو با قرارگیری در محور ارتباطی جنوب دارای موقعیت ترانزیتی ویژه‌ای است. این روستا آب و هوایی گرم و معتدل دارد و کشت انواع محصولات کشاورزی در آن امکان پذیر است .
گردشگرانی که به روستای مهارلو می آیند می توانند همزمان از مواهب کوهستان ، دریاچه ، باغات ، کشتزارها و جنگل بهره مند باشند .
اضافه می کنم بنیاد مسکن برای توسعه روستایی دراین شهرستان درسال گذشته اقدامات اساسی انجام داده است . واگذاری 70 قطعه زمین مسکونی در روستاهای شهرستان به افراد واجد شرایط و یا جوانان فاقد مسکن ، اجرای 5 طرح هادی روستایی درسال گذشته با اعتباربالغ بر25 میلیارد ریال و ساخت5 واحد تجاری درروستای مومن آباد و واگذاری آن جهت اشتغال زایی جوانان روستا بخشی از فعالیت های سال گذشته است.
توسعه گردشگری روستایی از اولویت های پیش رو دراین شهرستان است . سروستان بخشی از پیکره پر جاذبه ایران زمین است. این منطقه با چشم اندازهای طبیعی فراوان قابلیت بالایی در توسعه گردشگری دارد. سروستان سرزمین چشمه‌ها و چشمه سارهایی چون انجیرک، آب بیدک و نخودی نظرآباد است.
باغ‌های رباط، روستای مهارلو، شکارگاه‌هایی چون انجیرک، تنگ غنینی، بته نور و تنگ قشقه همه از جاذبه‌های گردشگری منطقه می‌باشد. کاخ سروستان با گنبدها و ایوان‌های زیبا از جاذبه‌های تاریخی منطقه می‌باشد که در زمان ساسانیان ساخته شده و پذیرای مسافران است.
بنیاد مسکن دراین شهرستان در سالی که گذشت با تملک ازطریق شیوه نامه به میزان5 هکتارازاراضی روستاهای شهرستان اقدام کرد . همچنین در این سال واحد صدور اسناد مالکیت شهری وروستایی نزدیک به 120 سند به متقاضیان تحویل داده است . این اقدام با مشارکت و همراهی ثبت اسناد و املاک میسر شده و اقدامی مناسب برای ایجاد انگیزه کار و تلاش و رونق معاملات در مناطق روستایی است./انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.