روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
ترفندهایی برای از بین بردن بوی نامطبوع منزل :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 187899
1399/05/21

ترفندهایی برای از بین بردن بوی نامطبوع منزل

بعضی مواقع محیط منزل مان بوی نامطبوعی می‌گیرد که کار خانم منزل را مشکل می‌کند وباید به دنبال راهی برای برطرف کردن آن بود .در ادامه به روش‌های برطرف کردن بوها اشاره می کنیم :
بوی نامطبوع لباس‌های مرطوب/ به‌هیچ‌وجه لباس‌های کثیف خود را در حمام قرار ندهید. سبد لباس‌ های چرک‌ را خارج از حمام بگذارید. بهتر است سبد لباس‌های کثیف در محیطی خشک باشد. محیطِ مرطوب، سرعت رشد باکتری‌ها را افزایش می‌دهد. همین موضوع باعث می‌شود لباس‌های کثیف و مرطوب بوی نامطبوعی بگیرند.
بوی بد در تخت‌ خواب/ بوی بدن ما یکی از منابع اصلی بوی نامطبوع در خانه ‌مان است. روغن ‌ها و کرم‌ هایی که به بدن ‌مان می ‌زنیم، جذب پوست می‌شوند و وقتی پوست‌ریزی داریم، همراه پوست‌مان در هوا پخش می‌شوند. اگر می‌خواهید تخت‌خواب شما بو نگیرد، بهتر است به‌طور منظم و پیش از خواب دوش بگیرید، همچنین روتختی‌ها و روبالشی‌های خود را هر هفته بشویید.
بوی سطل زباله/ سطل زباله همیشه برای نگهداری مواد کثیف و بو دار استفاده می شود بنا براین در طولانی مدت بوی بدی می‌گیرد. برای تمیز کردن صحیح سطل زباله، بهتر است مقداری مواد ضدعفونی‌کننده و شوینده روی سطل اسپری کنید و پس از گذشت چند ساعت آن‌ها را با مقدار فراوانی آب بشویید.
بوی بد سرویس‌ های بهداشتی/ سرویس‌های بهداشتی یکی از آلوده ترین مکان‌های منزل هستند که باید در پاکیزگی و بهداشت آن‌ها دقت لازم را داشته باشیم. حمام و دست شویی نیز فاضلاب دارند که می‌توان از ترکیب سرکه و جوش شیرین برای رفع بوی بد فاضلاب حمام و دست شویی استفاده کرد. برای رفع بوی بد سرویس بهداشتی می‌توانید از اسانس گیاهان معطر استفاده کنید. حتی می‌توانید زمین شوی را به اسانس خوشبو آغشته کنید.
بوی سوختگی غذا/ اگر بوی سوختگی غذا در منزل پیچیده است کافی است یک حوله را خیس کنید و در محیط آشپزخانه تکان دهید. بعد از آن استفاده ازمقداری آب و چند عدد چوب دارچین که روی اجاق گاز می‌جوشد نیز در رفع بوی بد خانه و از بین بردن بوی آزار دهنده سوختگی غذا بسیار موثر است. جوشاندن یک ظرف آب به همراه چند برش لیمو ترش نیز همین خاصیت را دارد و بوی خوش لیمو ترش هم در فضا می‌پیچد.


/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.