روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
جاماندگان، سهام عدالت می ‌گیرند؟ :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 187924
1399/05/21

جاماندگان، سهام عدالت می ‌گیرند؟

معاون وزیر اقتصاد گفت: اگر مجلس ارائه سهام عدالت جدید را تصویب کند، دولت مکلف است آن را اجرا کند.
بعد از خبر لغو عرضه ای تی اف دوم و اختلاف نظر جدی بین دو وزارت خانه در خصوص سازوکار عرضه سهام شرکت‌های پالایشی بار دیگر موضوع ارائه سهام عدالت به جاماندگان از دریافت این سهام به صورت جدی مطرح شده است.
عباس معمارنژاد در پاسخ به پرسشی در خصوص پیگیری مجلس برای ارائه سهام به جاماندگان طرح سهام عدالت گفت: اعتقاد وزارت اقتصاد این است که دولت سهمی برای واگذاری به جاماندگان ندارد. در قانون نیز ۶ دهک جامعه دیده شده که با توجه به مشمول بودن ۴۹ میلیون نفر، این هدف تا حدودی پوشش داده شده اما اینکه بعد از این کسانی به ۶ دهک اضافه شده اند یا خیر بحث دیگری است.اما در ادامه معاون وزیر اقتصاد در واکنش به این ابهام که براساس گزارش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی حدود ۲۰ میلیون ثروتمند مشمول سهام عدالت شده و ۲۰ میلیون نفر از دهک‌های اول تا ششم از دریافت سهام عدالت بازمانده‌اند، گفت : به هر صورت اگر قانونی مبنی بر اعطا سهام جدید تصویب شود دولت مکلف است که آن‌را اجرا کند.
در حالی که وزیر اقتصاد تأکید کرده بود هیچ سهام عدالتی برای واگذاری به جاماندگان وجود ندارد دارایی موجود در ای‌تی‌اف‌های دولتی (دارا اول، دوم، سوم و احتمالاً چهارم) از کدام محل تأمین شده است؟ نکته جالب توجه اینکه مشابهت‌های جدی میان پرتفوی سهام عدالت و سهام موجود در ای ‌تی ‌اف‌ های دولتی وجود دارد.


/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.