روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
پر بازدید ترین ها
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
نظرسنجی انتخاباتی آمریکا به دانشگاه ها کشیده شد ترامپ یا بایدن؟ :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 188171
1399/05/23

نظرسنجی انتخاباتی آمریکا به دانشگاه ها کشیده شد ترامپ یا بایدن؟

نتایج نظرسنجی دانشگاه «مانماث» آمریکا نشان می دهد؛ معاون سابق رئیس جمهور «جو بایدن» 10 امتیاز جلوتر از دونالد ترامپ رئیس جمهور فعلی آمریکاست. بر اساس نظرسنجی انجام شده توسط دانشگاه مانماث که روزگذشته منتشر شد، بایدن با جذب 51 درصد آرای رای دهندگان آمریکایی ثبت نام شده از ترامپ که مطابق این نظرسنجی 41 درصد آرای رای دهندگان یاد شده را دارد، جلوتر است. این در حالی است که در نظرسنجی ماه ژوئن (خرداد-تیر) همین دانشگاه، بایدن 52 درصد و ترامپ 39 درصد آرای رای دهندگان ثبت نام شده را داشت.
این نظر سنجی اندکی پس از آن منتشر شد که بایدن، «کاملا هریس» را به عنوان معاون اول خود انتخاب کرد. تحقیقات دانشگاه مانماث نشان می دهد که 4 درصد شرکت کننگان در نظرسنجی هنوز تصمیم نگرفته اندکه از چه کسی حمایت کنند. این در حالی است که 2 درصد شرکت کنندگان قصد دارند از «جو یورگنسن» لیبرال و یک درصد از «هووی هاوکینز» از حزب سبز حمایت کنند. در حالی که بر اساس این نظرسنجی ممکن است
نتیجه گیری شود که افت محبوبیت ترامپ در تابستان امسال به تدریج در حال ترمیم است، می تواند نشانه این هم باشد که بایدن هنوز از پیشتازی خوبی در سطح ملی برخوردار است و می رود تا آخر اوت، نامزدی کنوانسیون دموکرات‌ها را به دست آورد.
کنوانسیون مجازی دموکرات ها هفته آینده و کنوانسیون جمهوری خواهان هفته پس از آن برگزار می شود. سابقه نشان می دهد که رای کاندیداهای ریاست جمهوری آمریکا پس از انتخاب شدن به عنوان نامزد حزبشان کاهش می یابد، اما روشن نیست که آیا در انتخابات آنلاین امسال نیز همین روند تکرار شود یا نه.

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.