روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
پر بازدید ترین ها
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
نحسی سیزده بر سر بازار سکه! :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 191096
1399/06/26

نحسی سیزده بر سر بازار سکه!

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: در معاملات دیروز سکه، قیمت ‌ها تحت تاثیر کاهش قابل توجه نرخ ارز، با روندی نزولی آغاز شد، با این وجود همچنان شاهد حباب حدود یک میلیون تومانی در قیمت سکه تمام بهار آزادی هستیم.
محمد کشتی آرای توضیح داد: در ابتدای معاملات دیروز سکه قیمت ‌ها مطابق با روز گذشته اش آغاز شد اما به تدریج و با توجه به تاثیر کاهش قابل توجه قیمت ارز در ساعات پایانی روز گذشته، قیمت سکه نیز روند نزولی پیدا کند، البته مجددا با افرایش قیمت ارز شاهد افزایش قیمت بودیم. این تحولات نوسانی ۵۵۰ هزار تومانی را تجربه کرد.این فعال بازار طلا ادامه داد: در حال حاضر حباب موجود در قیمت سکه تمام بهار آزادی حدود یک میلیون تومان برآورد می ‌شود این در حالی است که در مورد طلای خام با حباب منفی اندک مواجه هستیم و این کالا ارزان تر از نرخ بازارهای جهانی معامله می‌شود.
وی در خصوص قیمت انس جهانی طلا نیز گفت: تداوم جنگ اقتصادی میان آمریکا و چین از یک سو و از سوی دیگر بیماری کرونا که منجر به رشد منفی اقتصادی و افزایش میزان بیکاری در بسیاری از کشورها شده است، احتمال کاهش قابل توجه نرخ انس طلا و بازگشت به قیمت های یک سال پیش را در این شرایط از میان برده است. وی اضافه کرد: البته طی دو هفته اخیر بهای انس در محدوده ۱۹۵۰ دلار متوقف مانده و پیش بینی می ‌شود همچنان طلا میل خاصی برای افزایش قیمت و گذر از این محدوده را هم فعلاً نداشته باشد. بعید است طی هفته های پیش رو مجددا شاهد بازگشت بهای انس جهانی به ۲ هزار دلار باشیم.نایب رئیس اتحادیه طلای کشوری همچنین درباره احتمال مداخله دولت برای کنترل قیمت‌ ها در بازار طلا توضیح داد: قیمت طلا تحت تاثیر انس جهانی و قیمت ارز نوسان پیدا می ‌کند. دولت از آن جا که امکان تاثیر گذاری در قیمت جهانی طلا را ندارد، تنها از طریق مدیریت بازار ارز، می تواند نوسانات در بازار طلا را مدیریت کند.وی افزود: نباید فراموش کنیم که قیمت طلا متناسب با قیمت دلار در بازار آزاد قیمت‌ گذاری می‌ شود و ارز نیمایی و دولتی به طلا تعلق نمی ‌گیرد البته این موضوع مورد تایید فعالان بازار طلا هم است، چرا که در غیر این صورت با پدیده قاچاق طلا مواجه خواهیم شد.کشتی آرای درباره امکان عرضه بیشتر سکه در بازار از سوی دولت برای کاهش قیمت‌ها نیز توضیح داد: از آن جا که قیمت طلا بر اساس نرخ جهانی، مشخص می شود، بنابراین تنها کالایی در بازار است که حتی با افزایش عرضه نیز قیمت آن کاهش پیدا نمی ‌کند و اگر فرضا تعادل عرضه و تقاضا در این بازار به هم بخورد، تنها شاهد ایجاد حباب محدود منفی یا مثبت در قیمت این فلز قیمتی خواهیم بود.قیمت سکه طلا دیروز شاهد نوسان حدود ۵۵۰ هزار تومانی بود و عصر دیروز با قیمت ۱۳ میلیون تومان معامله شد.


/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.