روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
پر بازدید ترین ها
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
برادر قاضی منصوری همچنان به دنبال معمای زیرخاک :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 191112
1399/06/26

برادر قاضی منصوری همچنان به دنبال معمای زیرخاک

برادر قاضی منصوری گفت: نامه دادستان کل کشور به دادستان رومانی تنها دلگرمی ماست، امیدواریم با اعلام گزارش از سوی دادستانی رومانی، به همه شائبه‌ ها پاسخ داده شود.
برادر غلامرضا منصوری با اشاره آخرین وضعیت این پرونده اظهار کرد: در خصوص این که سخنگوی وزارت امور خارجه اعلام کرد که رأی دادستانی رومانی مبنی بر خودکشی بوده و به خانواده برای اعتراضی که ۲۰ روز مهلت خواهد داشت، اعلام می ‌شود، باید گفت که تا کنون هیچ موضوعی در این باره به ما اعلام نشده و موضوع خودکشی را که سخنگوی وزارت امور خارجه می ‌گوید از طریق رومانی به آن ها اعلام شده هم از طریق رسانه‌ ملی مطلع شدیم و همچنین درباره فیلم اعلامی دادستان تهران از حادثه را نه وزارت امور خارجه و نه دستگاه قضائی خانواده ما را در جریان هیچ یک از این
اخبار نگذاشتند.
وی اضافه کرد: جرم اتهامی به اندازه ‌ای نبود که ایشان نگران باشد، اگر نگران بود، برای بازگشت به کشور تلاش نمی ‌کرد؛ برادرم کلیت دستگاه قضائی که چندین سال در آن خدمت کرد را قبول داشت و جمهوری اسلامی را حرم می‌ دانست و هیچ نگرانی برای ورود به کشور نداشت و اصرار داشت که به کشور بازگردد؛ بر همین اساس نباید غیر منصفانه بگوییم که ایشان خودکشی کرده است.
برادر قاضی منصوری ادامه داد: اصلاً چه دلیلی داشت که ایشان خودکشی کند؟ اگر تمایل داشت همان طور که دادستان رومانی گفته بود، می ‌توانست نیاید. کسی که می ‌خواهد خودکشی کند، خودش را به سفارت معرفی نمی‌ کند.
وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر این که شخصی همراه غلامرضا منصوری بوده است یا خیر؟ گفت: در طول مدتی که با برادرم در ارتباط بودیم، هیچ زمانی اعلام نکرد که کسی او را همراهی می ‌کند.
برادر غلامرضا منصوری بیان کرد: نامه دادستان کل کشور به دادستان رومانی تنها دلگرمی ماست، نامه ‌ای که در آن درخواست شده گزارشی جامع از زمان ورود برادرم به رومانی تا زمان حادثه اعلامی تهیه شود و در اختیار جمهوری اسلامی قرار داده شود؛ امیدواریم در جزئیات آن گزارش به همه شائبه‌ ها پاسخ داده شود.
وی افزود: ما از شفاف‌ سازی و روشن ‌سازی زوایای این قتل استقبال می‌ کنیم چون این حادثه آبروی جمهوری اسلامی نیز هست و ما به نظام جمهوری اسلامی معتقد بوده و هستیم و همواره از نظام حمایت کرده‌ ایم.
وی با بیان این که تا کنون هیچ سندی در اختیار خانواده قرار نگرفته است، گفت: زمانی که به دادگاه جنایی برای احراز هویت جنازه رفتیم، اعلام کردیم که از همه کسانی که در حادثه قتل ایشان دخالت داشتند، شاکی هستیم، امیدواریم نظام قضائی با استناد به مدارک، ابعاد مختلف این قتل را روشن کند.
برادر غلامرضا منصوری در خصوص تحویل جسد نیز گفت: هیچ یک از اعضای خانواده از طریق بدن پیمایی و احراز هویت نتوانستیم هویت ایشان را شناسایی کنیم و فقط استناد ما جهت تحویل جسد نامه کتبی است که پزشکی قانونی بعد از گرفتن آزمایش DNA به دادسرای جنایی ارسال کرد.
وی گفت: پس از اعلام نظر تخصصی پزشکی قانونی پیکر برادرم در مشهد خاکسپاری شد؛ در مجموع صرفاً با اعلام کتبی پزشکی قانونی مبنی بر مثبت بودن آزمایش DNA جسد را تحویل گرفتیم.
منصوری در پایان اظهار کرد: لازم است بگویم که برادرم سابقه خدمت به عنوان رایزن فرهنگی در سفارت ایران در سوریه را داشته‌ است یعنی فردی نبودند که نسبت به قوانین دیپلماتیک نا آگاه باشند.


/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.