روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
توسل به صلح و حفظ محیط زیست برای مقابله با شیوع کرونا :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 191273
1399/06/29

توسل به صلح و حفظ محیط زیست برای مقابله با شیوع کرونا

«خبرجنوب»/ نشست مقدماتی دومین همایش بین المللی سلامت برای صلح در شیراز در شرایطی برگزار شد که دنیا و به تبع آن ایران درگیر شیوع کروناست. از این رو بخش مهمی از این وبینار به بررسی ارتباط صلح در دنیا با شیوع این ویروس مرتبط شد.
معاون پژوهش و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه پرداختن به صلح می‌تواند ایجاد همه گیری‌ها را در دنیا کنترل کند، گفت: در این شرایط تنها صلح و مفاهمه است که می‌تواند نجات‌بخش ملت‌ها و مردم باشد.
رضا ملک‌ زاده افزود: با احترام به آموزه‌ های زیست محیطی می ‌توان جلوی همه گیری‌ها را گرفت.
او با بیان این که ایران در زمینه ارتباط با کشورها برای دستیابی به صلح تلاش قابل توجهی داشته است، گفت: با کشورهای متخاصم مثل آمریکا نیز در این زمینه همکاری علمی داشته‌ایم و دستاوردهای خوبی ایجاد شده است. معاون پژوهش و فناوری وزارت بهداشت با تاکید بر این که ما با مهمترین مراکز علمی دنیا در ارتباط هستیم گفت: با آمریکا، کانادا، آلمان و انگلستان دراین زمینه همکاری علمی متقابل داریم. به گفته وی، ۶۵ محقق ایرانی در ۲۹ استان آماده شده‌ اند و مطالعات درمان کرونا را آغاز کرده ‌اند و ایران دراین زمینه بیشترین مشارکت را با اروپا و آمریکای جنوبی داشته است.
استاندار فارس نیز تاکید کرد که همواره نیازمندی های درمانی بشر در سایه صلح تامین شده است.
عنایت ا... رحیمی با اشاره به شرایط غیر انسانی در کشورهای یمن، فلسطین، عراق و افغانستان افزود: در چنین شرایطی سخن گفتن از صلح سخن از یک آرمان متعالی است.
وی یادآور شد: اکنون سرزمین هایی که به سبب داشتن آرمان‌های ارزشمندی همچون استقلال و آزادی خواهی مورد شدیدترین تحریم های ظالمانه قرار گرفته اند و حتی اجازه ورود دارو را ندارند؛ به دست پزشکان شریف و حاذق ایرانی درمان می شوند.
رحیمی با بیان این که شیراز همواره شهر علما و فلاسفه و ادیبان بوده خاطر نشان کرد: مردم شیراز در طول زمان مردمی صلح جو و اندیشمند بوده اند و این نگاه در سایر ادیبان شیرازی نیز مصداق دارد.
استاندار فارس تاثی از افکار صلح طلبی و دین رحمانی اسلام را از دیگر ویژگی های مردم شیراز عنوان کرد و گفت: آن چه در صلح برای پیشرفت و توسعه ملت ها حاصل می شود، هرگز در جنگ حاصل نمی‌ شود و به همین دلیل باید منادی صلح و عدالت و نوع دوستی باشیم.

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.