روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
در چهار گوشه ایران :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 191283
1399/06/29

در چهار گوشه ایران

دیدار تصویری رهبر معظم انقلاب با یادگاران دفاع مقدس
همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس در تاریخ ۳۱ شهریور، رهبر معظم انقلاب اسلامی در ارتباطی تصویری در جمع مجازی یادگاران دوران دفاع مقدس حضور خواهند یافت.
گفتنی است، در این دیدار، رهبر معظم انقلاب روز ۳۱ شهریور در اولین روز از هفته دفاع مقدس از یک میلیون پیشکسوت ایثار و مقاومت تقدیر خواهند کرد. ارتباطی که به واسطه شیوع ویروس کرونا و لغو تجمعات در کشور، به صورت مجازی و در ارتباطی تصویری به تجلیل از یادگاران دوران دفاع مقدس خواهند پرداخت، اتفاقی که پیش از این هم به صورت‌ های مختلف و به خصوص در دیدارهای حضوری معظم له افتاده بود و ایشان با پیشکسوتان دفاع مقدس از نزدیک دیدار کردند.

مقام معظم رهبری درگذشتِ حاج علی شمقدری را تسلیت گفتند
حضرت آیت ا... خامنه ‌ای در پیامی درگذشت مرحوم حاج علی شمقدری را تسلیت گفتند.
در متن پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی آمده است:
بسم ا... الرحمن الرحیم
با تأثر فراوان اطلاع یافتم که دوست و همراه قدیمی، مرد مؤمن و انقلابی و متشرع، پدر شهید و برادر شهید، مرحوم آقای حاج علی آقای شمقدری
رحمه ا... علیه دارفانی را وداع کرده است.
اینجانب در بیش از نیم قرن آشنایی با این برادر با ایمان و پرتلاش، همواره او را در جبهه‌ حق، به پایداری و غیرت و صدق و وفا شناخته و از او جز نیکی و مجاهدت ندیده‌ ام، رحمت و رضوان خدا بر او باد. وظیفه می دانم که به همسر مؤمن و صبور و فرزندان صالح و مکرّم و نیز به دیگر بازماندگان و همه دوستان و آشنایان آن مرحوم تسلیت عرض کنم و حشر او با شهیدان و بندگان صالح را از خداوند مسئلت نمایم.

فرصت ۵ روزه ثبت‌نام برای معلمانی که بسته اینترنت رایگان دریافت نکردند
وزیر ارتباطات اعلام کرد: سایت برای ثبت ‌نام از معلمان بازمانده از ثبت نام دریافت بسته‌ های هدیه اینترنتی آموزش مجازی از هم اکنون در دسترس قرار گرفته است. محمد جواد آذری جهرمی تصریح کرد: معلمان برای ثبت‌ نام باید به سایت www.ictgifts.ir مراجعه کنند و برای ثبت ‌نام ۵ روز فرصت دارند. زمان فعال سازی بسته اینترنت معلمان نیز در هفته بعد خواهد بود.

بازنشستگان تسهیلات اعتباری خرید کالای خانگی دريافت مي كنند
مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: با کامل شدن فرآیندهای مالی و اداری، طرح ارائه تسهیلات خرید کالای خانگی به بازنشستگان کشوری به زودی آغاز می شود.
اکبر افتخاری اظهار داشت: بازنشستگان بر اساس اعتبار متناسب با حقوق خود در بسته های 15، 30 و 50 میلیون تومان و متناسب با نیاز و علاقه خود نسبت به خرید غیر حضوری از یکی از شرکت های معتبر داخلی اقدام می کنند.وی تصریح کرد: این طرح نیز مثل سایر طرح ها الزامی برای استفاده یا بهره گیری از اعتبار کامل اختصاص داده شده نیست و هرمقداری بخواهند می توانند خرید کنند. افتخاری همچنین گفت: در کنار این بسته خرید، یک بسته خرید جهیزیه هم برای فرزندان بازنشستگان شامل خرید پنج قلم کالا با مبلغ حدود 15 میلیون تومان به صورت اقساط در نظر گرفته شده که در مرحله بعد و آینده نزدیک اجرای این طرح نیز اعلام خواهد شد و فعلاً در حال رایزنی است.

اختصاص قیر رایگان برای عمران شهرهای کوچک
معاون عمرانی وزیر کشور گفت: با تدبیر مجلس شورای اسلامی نیمه دوم امسال قیر رایگان در اختیار دهیاری ‌ها و شهرداری‌های زیر 50 هزار نفر اختصاص می ‌یابد.مهدی جمالی ‌نژاد اظهار کرد: سازمان شهرداری ‌ها و دهیاری ‌های کشور به شهرهای کوچک می ‌تواند کمک مالی داشته باشد ولی برای شهرهای بزرگ در حوزه اوراق مشارکت، نوسازی ناوگان عمومی، پرداخت تسهیلات ارزان قیمت و تکمیل پروژه‌های پسماند آمادگی همکاری داریم.

پرداخت وام خرید لپ تاپ و موبایل به دانشجویان

رئیس صندوق رفاه دانشجویان اعلام کرد: اولویت اختصاص وام ضروری در سال تحصیلی جدید با دانشجویانی خواهد بود که وام را برای تهیه اقلام مورد نیاز آموزش مجازی می ‌خواهند.ناصر مطیعی درباره اختصاص وام ویژه کمک خرید تجهیزات ارتباطی با آموزش ‌های مجازی در سال تحصیلی جدید تصریح کرد: در این رابطه طی بخشنامه ای که قرار است به دانشگاه ‌ها ابلاغ کنیم، اولویت اختصاص وام ضروری با دانشجویانی خواهد بود که این وام را برای توسعه ابزار هوشمند آموزش مجازی می‌خواهند.به گفته وی وام شهریه از حدود یک میلیون تا پنج میلیون تومان برای سال تحصیلی جدید افزایش دارد.

امروز آخرین مهلت ثبت نام در آزمون استخدامی دستگاه‌ های اجرایی
آخرین مهلت ثبت نام در آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی امروز شنبه است که تمدید نخواهد شد.در این آزمون فراگیر مشترک، ۳۸ هزار ظرفیت استخدامی مربوط به ۲۶ دستگاه اجرایی اعلام شده است، که ۳ درصد این پست‌های در نظر گرفته شده به افراد دارای معلولیت اختصاص داده شده که این سهمیه از سایر سهمیه‌های استخدامی مجزا شده است از این رو این افراد می‌توانند شغل/ محل‌های مشخص شده در این سهمیه را انتخاب کنند.ثبت نام در آزمون استخدامی از روز پنج شنبه (۲۰ شهریور) آغاز شد و متولی برگزاری این آزمون سازمان سنجش است. ثبت نام از طریق درگاه اینترنتی سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org انجام می‌شود و تا ساعت ۲۴ امروز شنبه (۲۹ شهریور) ادامه دارد.

انهدام باند جعل مدرک برای دریافت IELTS در آموزشگاه زبان
جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ از انهدام باند جاعلان مدارک هویتی توسط ماموران پایگاه سوم پلیس امنیت عمومی پایتخت خبر داد و گفت: اعضای این باند با جعل مدارک هویتی، افراد خبره را در آزمون زبان انگلیسی جایگزین سایر افراد می‌کردند.سردار حمید هداوند اظهار داشت: در پی کسب اخباری در خصوص فعالیت این شبکه جعل مدارک هویتی تحت پوشش آموزشگاه زبان در حوالی پارک ساعی تهران، بررسی موضوع در دستور کار ماموران پلیس امنیت عمومی تهران قرار گرفت.وی توضیح داد: گزارش اولیه نشان از آن داشت که مشتریان این آموزشگاه اغلب کسانی بودند که قصد شرکت در آزمون زبان انگلیسی(IELTS) و قبولی در آن را داشتند اما به علت قرار گرفتن در سطوح پایین از لحاظ دانش زبان، دست به دامن این شبکه جعل مدارک هویتی می‌شدند.این مقام انتظامی عنوان کرد: اعضای این باند با افتتاح آموزشگاه زبان و وعده قبولی تضمینی در آزمون، مدارک هویتی مراجعه‌کنندگان را جعل و تعدادی افراد خبره را به آزمون معرفی کرده و به ازای آن مبالغ هنگفتی را دریافت می‌کردند.سردار هداوند با بیان این که متهمان به همراه پرونده مربوطه به مراجع قضائی معرفی شدند، خاطر نشان کرد: تحقیقات پلیسی کماکان در این خصوص ادامه دارد.

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.