روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
استعفا می‌دهیم تا صدرا به شیراز ملحق شود :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 191309
1399/06/29

استعفا می‌دهیم تا صدرا به شیراز ملحق شود

جلال الدین عرفانی- خبرنگار «خبرجنوب»/ پیشنهاد استعفای دسته جمعی اعضای شورای شهر صدرا در اعتراض به وضعیت این شهر، پس از سه دهه از تأسیس آن بوده است، نه دستگیری دو نفر از اعضای این شورا. رئیس شورای شهر صدرا روز گذشته در گفت و گو با «خبرجنوب» در خصوص انتشار اخباری از استعفای دسته جمعی شورای شهر صدرا و ارتباط آن با دستگیری دو نفر از اعضای این شورا در هفته ای که گذشت با رد این موضوع گفت: این استعفا هنوز در حد پیشنهاد است که به فرمانداری شیراز اعلام کرده ایم و ارتباطی هم با دستگیری دو نفر عضو شورا ندارد چرا که ما هنوز ۴ نفر عضو علی البدل داریم و حتی اگر 4 نفر هم کنار می ‌رفتند باز هم اعضای علی البدل بودند که جای آن ها را پر کنند. حمید رضا صادقی در خصوص دلایل استعفای شورای شهر صدرا نیز تصریح کرد: یکی از دلایل اصلی ما از این پیشنهاد مشکلاتی است که سال هاست صدرا با آن رو به روست و حل نمی‌ شود، به همین دلیل نیز ما پیشنهاد الحاق صدرا به شهرداری شیراز را دادیم اما برای این کار نیاز است ابتدا شورای شهر صدرا منحل شود و برای رفع مشکلات این شهر، اعضای شورای شهر صدرا حاضر شدند از حق عضویت خود در مدت ١٠ ماهه باقی مانده از شورا هم بگذرند. وی افزود: بیش از ٣ دهه از تأسیس شهر صدرا می ‌گذرد اما این شهر هر روز به جای آن که پیشرفت کند پسرفت می ‌کند و بودجه شهرداری نیز کفاف حل این همه مشکلات را نمی‌ دهد و نیاز به ردیف بودجه بالایی دارد. صادقی گفت: امروز به طور میانگین بودجه یک منطقه شهرداری شیراز بالغ بر ٣٠٠ تا ۴٠٠ میلیارد تومان است این در حالی است که کل بودجه شهرداری صدرا یکصد میلیارد تومان در سال است که نیمی از آن هم مربوط به بودجه جاری است و سر جمع بودجه عمرانی ما بالغ بر ٢٠ میلیارد تومان است که با این بودجه شاید بتوان ١٠ تا ٢٠ خیابان را آسفالت کرد. وی اظهار داشت: از سوی دیگر دستگاه‌ های اجرایی نیز تا کنون هیچ کمکی برای رفع مشکلات این شهر نکردند، به عنوان مثال من تا کنون در چند مرحله به ادارات مختلف نامه فرستادم، که حداقل یک شعبه یا دفتر از اداره خود را در صدرا ایجاد کنند تا شهروندان صدرا برای انجام هر کاری لازم نباشد وقت و هزینه زیادی را صرف کنند و به شیراز بیایند، این در حالی است که برخی از همین ادارات نه تنها پاسخ مثبت ندادند بلکه برخی به ما اعلام کردند که شهرداری ساختمانی را برای آن ها تجهیز کند تا آن ها به صدرا بیایند؛ مگر شهرداری صدرا چقدر بودجه دارد که برای هر اداره ای یک ساختمان تهیه و تجهیز کند؟
صادقی در خصوص کمک شرکت عمران صدرا به حوزه عمرانی شهر صدرا از محل درآمد حاصل از فروش زمین ‌های این شهر گفت: گرچه مدیریت فعلی شرکت عمران صدرا امروز تعامل خوبی با ما دارد و کمک‌ هایی را انجام می ‌دهد اما این اعتبارات کفاف انبوه مشکلات صدرا را نمی ‌دهد، این در حالی است که پول حاصل از فروش زمین‌ های صدرا به تهران می ‌رود و در آن جا هزینه شده و تنها بخشی از آن برای رفع مشکلات این شهر به صدرا باز می گردد. رئیس شورای شهر صدرا گفت: اما اگر کل درآمد حاصل از فروش زمین‌های شهر در خود صدرا هزینه می شد مشکلات شهر به طور کامل حل می شد.
وی افزود: امروز شهر صدرا بیشترین رشد جمعیت را در کشور دارد و جمعیت آن به بیش از ١۵٠ هزار نفر رسیده اما طی این مدت هیچ پیشرفتی در ارائه خدمات در این شهر ندیده ایم و با این وضعیت اعتباری و عدم کمک دستگاه ‌های مختلف هر شورا و شهرداری دیگری هم بیاید مشکلات شهر صدرا حل نمی ‌شود. صادقی بار دیگر با تأکید الحاق صدرا به شهرداری شیراز گفت: این در حالی است که اگر ده سال قبل صدرا به شهرداری شیراز ملحق می شد امروز شاهد این مشکلات نبودیم و شاید مترو آن اجرا شده و سیستم حمل و نقل عمومی آن و سایر بخش‌ ها از جمله حوزه پارک ‌ها و فضای سبز و معابر آن این گونه نبود. وی تصریح کرد: امروز ما در برخی از بخش‌های فاز دوم مکان هایی را داریم که وقتی به آن جا می ‌روید مانند آن است که وارد یک روستای دور افتاده شده اید و اصلاً خیابان آن ها مشخص نیست که بخواهید آن را آسفالت کنید، این مشکلات باعث شد تا امروز اعضای شورای شهر به نفع الحاق صدرا به شیراز پیشنهاد استعفای خود را تقدیم فرمانداری شیراز کنند البته هنوز فرمانداری شیراز پاسخ این پیشنهاد را نداده و در صورت عدم موافقت نیز ما به کار خود ادامه می ‌دهیم اما در حال حاضر تقاضای اصلی ما پیوستن صدرا به شیراز است.


/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.