روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
پر بازدید ترین ها
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
300 میلیون پول مردم هم رفت برای خار پاشنه اين جناب ! :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 191434
1399/06/30

300 میلیون پول مردم هم رفت برای خار پاشنه اين جناب !

سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی از اختصاص ۸۰۰۰ هزار یورو برای پرداخت هزینه جراحی «خارپاشنه» و هتلینگ بیمارستان احسان حدادی پرتابگر دیسک کشور و برنده مدال برنز المپیک خبر داد. محمد اسد مسجدی با اشاره به اینکه فدراسیون پزشکی ورزشی مسئول سلامت ورزشکاران است، اظهار کرد: با توجه به درخواست احسان حدادی و پیگیری فدراسیون دو و میدانی، وزارت ورزش و جوانان در این رابطه به فدراسیون پزشکی ورزشی دستور بررسی داد.
وی ادامه داد: کمیته درمان فدراسیون پزشکی ورزشی پس از حدود پنج جلسه به این نتیجه رسید با توجه به اینکه پزشک معتمد احسان حدادی ضمانت مکتوب ارسال کرده است، هزینه مربوطه را متقبل شویم و وی را به در آلمان اعزام کنیم. سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی با تاکید بر اینکه مسئولیت این فدراسیون صرفا در رابطه با سلامت و درمان ورزشکاران است و به سایر مسائل توجهی ندارد، عنوان کرد: هیچ پزشکی در ایران برای جراحی عمل احسان حدادی ضمانت نداده، درحالی که پزشک معتمد این ورزشکار در آلمان ضمانت مکتوب ارسال کرده است تا جراحی موفقیت آمیزی صورت گیرد و بتواند در مسابقات شرکت کند.مسجدی با بیان اینکه هزینه های مربوط به پرواز حدادی به آلمان به فدراسیون پزشکی ورزشی مرتبط نمی شود، اظهار کرد: ما تقبل کرده‌ایم هزینه ای حدود ۸۰۰۰ یورو برای درمان احسان حدادی در نظر بگیریم که مربوط به هزینه جراحی و هتلینگ بیمارستان است و در مورد سایر هزینه ها اطلاعی نداریم. پیش از این احسان حدادی از کمیته ملی المپیک درخواست اعزام به آلمان برای انجام عمل جراحی خارپاشنه داشت که علی رغم موافقت اولیه در نهایت با این اتفاق مخالفت شد، در نهایت اما این ورزشکار درخواست مجدد خود را از سوی فدراسیون دو و میدانی به فدراسیون پزشکی ورزشی ارائه کرده که با پرداخت هزینه‌های درمانش در آلمان موافقت به عمل آمده است.
هزینه یورو در بازار آزاد حدود ۳۱ هزار و ۵۰۰ تومان است که با احتساب قیمت روز می توان هزینه اختصاص یافته صرفا برای عمل جراحی احسان حدادی را حدود ۲۵۰ میلیون تومان برآورد کرد. البته به این رقم هزینه پرواز نیز باید اضافه شود.لازم به یاد آوری است که درمان خار پاشنه حدادی از همان آغاز با انتقادهای زیادی همراه بود و بسیاری ، این تصمیم را به عنوان اسراف بیت‌المال مذمت کردند . طبق گفته ها ، عمل خار پاشنه به راحتی در ایران درمان می‌شد و کار چندان سختی نبود ، اما مبینی ، رییس فدراسیون دوومیدانی همان زمان این عمل را حساس قلمداد کرده و در پاسخ به این سوال که ضرورت اعزام حدادی به آلمان چیست، گفته بود : پزشکی که قرار است حدادی را عمل کند، بسیار حاذق است و قبلا هم خار پاشنه راست و کتفش را عمل کرده بود. علاوه بر این، عمل حساسی است. از طرفی این پزشک اکثر قهرمانان جهان و حتی سهراب مرادی را هم عمل کرده است.

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.