روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
در چهار گوشه ایران :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 191957
1399/07/03

در چهار گوشه ایران

تعیین تکلیف حق التدریسی ها در جلسه هیأت دولت
هیأت وزیران آیین ‌نامه اجرایی قانون الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش را به تصویب رساند .در جلسه دیروز هیات دولت که به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی برگزار شد، هیأت وزیران آیین نامه اجرایی بند (۳) قانون الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پررورش را به تصویب رساند.به موجب اصلاحیه مذکور، مربیان پیش دبستانی، آموزشیار نهضت سوادآموزی و آموزش دهنده مستمر نهضت سوادآموزی مندرج در این آیین نامه، حق الزحمه خود را از محل اعتبارات دولتی یا سرانه مدارس و مشارکت های مردمی دریافت می‌نمایند.همچنین براساس اصلاح آیین نامه یاد شده، به افرادی که طی سال های تحصیلی ۱۳۸۸-۱۳۸۷ و یا ۱۳۸۹-۱۳۸۸ با دارا بودن مدرک تحصیلی دانشگاهی از طریق شرکت های خرید خدمات آموزشی با اداره کل آموزش و پرورش قرارداد مستقیم داشته و حقوق خود را از اعتبارات دولتی (شرکت های طرف قرارداد با آموزش و پرورش) دریافت نموده اند، «خرید خدمات آموزشی» اطلاق می شود.

دوام خانواده های ایرانی به 9 سال رسید
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به گزارش شورای اجتماعی کشور گفت: برای نخستین بار در ۲ سال گذشته میزان طلاق کاهش یافته و افزایش پایداری خانواده از هفت سال به ۹ سال رسیده است؛ ۲۵۰ هزار خانواده نیز از طلاق منصرف شده‌ اند.سعید رضا عاملی درباره طرح جامع سامان که به مجموعه ‌ای از مؤلفه‌ها برای توجه به زیرساخت‌های اجتماعی و کاهش آسیب‌های اجتماعی اختصاص ‌یافته است، گفت: در این طرح وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بعد سلامت اجتماعی، سازمان بهزیستی در حوزه پیشگیری آسیب ‌های اجتماعی، وزارت کشور به‌عنوان نهاد حکمرانی برای مدیریت همه استان ‌ها فعال هستند و همکاری‌های تنگاتنگی بین
دستگاه‌ ها وجود دارد.

تاکسی های پرنده چند روز دیگر در آسمان ایران نمایان می شوند
به زودی شکلی از تاکسی ‌های پرنده با کمک هواپیماهای فوق سبک در مسافت ‌های بین شهری در کشور پا می‌گیرد که با این کار تحولی تاریخی و مهیج در صنعت جابه‌ جایی ایجاد می‌شود.دبیر ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل ‌و نقل هوشمند معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درباره این تاکسی ‌ها گفت: فعلاً قرار است از این نوع وسایل نقیله در مناطق کم تردد استفاده شود. این کار اگر در استان ‌ها و شهرهای کمتر برخوردار هم قابلیت اجرایی داشته باشد، قطعاً رونق اقتصادی را برای آنها به همراه خواهد داشت.به گفته منوچهر منطقی، طرح تاکسی هوایی با هواپیماهای ۴ تا ۱۹ نفره آغاز می‌شود. در این طرح همه فرودگاه‌های کم تردد کشور فعال می‌شوند و هواپیماهای موجود در این کلاس می‌توانند خدمات‌رسانی بیشتری داشته باشند.وی تصریح کرد: فاز ابتدایی آن مهرماه آغاز می‌شود و فاز بعدی آن هم در بهمن‌ماه قابل اجرا است. اجرای این طرح با کمبودهایی روبرو است، مثلا در حال حاضر سوخت این هواپیماها از دیگر کشورها تامین می‌شود. در صورتی که توان تولید داخلی آن وجود دارد و با توسعه این طرح، تولید داخلی آن اقتصادی خواهد شد.

کیف ۱۰۰ هزار دلاری مدیرعامل باشگاه استقلال
احمد سعادتمند، مدیرعامل باشگاه استقلال شب سه شنبه در حالی که قصد سفر به قطر را داشت به دلیل به همراه داشتن ۱۰۰ هزار دلار در فرودگاه مورد بازجویی قرار گرفت‌.پس از بازجویی از مدیرعامل باشگاه استقلال، ۵۰ هزار دلار این پول توقیف می ‌شود، ۱۵ هزار دلار به سعادتمند پس داده شده و ۳۵ هزار دلار آن به باشگاه بازگردانده می‌ شود.کاظم قیم، معاون امور بین الملل باشگاه استقلال، با توجه به اینکه پرونده در فرودگاه امام خمینی ایران باید مورد بررسی بیشتر قرار می‌گرفت، به عنوان نماینده باشگاه بازداشت می‌ شود. وی تا ۳:۳۰ صبح نیز در بازداشت به سر برد و ۳ میلیارد تومان برای آزادی وی به عنوان وثیقه در نظر گرفته شد. گفته می‌ شود مدیرعامل باشگاه استقلال نیز پس از بازگشت از قطر باید توضیحات لازم را در این باره به مراجع قانونی ارائه کند.

برقراری پروازهای نجف برای مسافران خاص
دبیر انجمن شرکت ‌های هواپیمایی اظهار داشت: پروازها با رعایت پروتکل‌های خاص و برای مسافران خاص از جمله افراد دارای تابعیت عراق و مسافرانی به عراق ماموریت دارند انجام می ‌شود.مقصود اسعدی سامانی با اشاره قیمت بلیط پروازهای خارجی اظهار داشت: بلیط پرواز خارجی نرخ مصوب ندارد و نمی‌توان برای آن سقفی تعیین کرد. قیمت‌ها در بازار رقابتی و براساس میزان هزینه‌ها و میزان تقاضا تعیین می‌شوند.وی همچنین درباره انجام پروازهای امارات گفت: پروازهای امارات به صورت دو طرفه انجام می‌شود و هیچ مشکلی در برقراری پرواز به امارات و از امارات نداریم.دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با اشاره به انجام پرواز به عراق در ایام اربعین تاکید کرد: پروازها با رعایت پروتکل‌های خاص و برای مسافران خاص از جمله افراد دارای تابعیت عراق و مسافرانی به عراق ماموریت دارند انجام می‌شود.اسعدی سامانی ادامه داد: پروازهای نجف و بغداد برقرار است اما زائری جابه جا نمی‌شود و این پروازها برای زائران نیست.

زمان دقیق اعلام نتایج همه کنکورهای سراسری
سخنگوی سازمان سنجش زمان اعلام نتایج نهایی کنکور‌های سراسری کارشناسی و کارشناسی ارشد ناپیوسته، دکتری تخصصی و کاردانی نظام جدید را اعلام کرد.فاطمه زرین آمیزی اظهار کرد: سازمان سنجش نتیجه کنکور‌های کاردانی نظام جدید و کارشناسی ناپیوسته را در نیمه دوم مهر اعلام می‌کند. وی ادامه داد: نتیجه نهایی کارشناسی ارشد هفته آخر مهر اعلام می‌شود. نتایج نهایی پذیرش داوطلبان دکتری تخصصی سال ۱۳۹۹ برای ورود به دانشگاه‌ها نیز در هفته آخر مهر اعلام و بعد از آن ثبت نام شروع می‌شود. سخنگوی سازمان سنجش در مورد زمان اعلام نتیجه کنکور سراسری گفت: اسامی معرفی شدگان چند برابر ظرفیت رشته‌های تحصیلی دارای شرایط خاص مثل دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه‌هایی که مصاحبه دارند، ۱۳ مهر اعلام می‌شود. نتایج نهایی کنکور سراسری هفته اول آبان اعلام و کارنامه نهایی روی سایت سازمان سنجش هفته دوم آبان ۹۹ بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد.زرین آمیزی افزود: فرآیند ثبت نام داوطلبان برای پذیرش بدون آزمون دانشگاه‌ها تا هفتم مهر و انتخاب رشته با آزمون تا روز شنبه، ۵ مهر در سایت سازمان سنجش ادامه دارد.

نابودی گونه‌های گیاهی و جانوری تالاب هورالعظیم بر اثر مالچ‌ پاشی غیر استاندارد
نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی گفت: مالچ ‌پاشی غیراستاندارد موجب شده بسیاری از گونه‌های گیاهی و جانوری تالاب هورالعظیم نابود شود.مجتبی یوسفی با اشاره به مشکلاتی که ریزگردها هر ساله برای مردم شهرهای جنوبی و شرقی کشور ایجاد می‌کنند، اظهار داشت: باید ابتدا با روش‌های سریع از ورود ریزگردها به داخل شهرها جلوگیری کنیم و سپس در بلندمدت با آبگیری، توسعه فضاهای سبز و روش‌های دیگر با آنها مقابله شود.وی با ابراز تأسف از این که به دلیل خشکسالی طی سال‌های اخیر تالاب‌های استان خوزستان به‌ویژه هورالعظیم، بسیاری از جانوران این منطقه از بین رفته‌اند، گفت: حتی پرندگان مهاجری هم که در هزاران سال برای تخم ‌ریزی به این منطقه کوچ می‌کردند، یا تلف شده‌اند یا تغییر مسیر داده‌اند، حتی برخی از نواحی نیز در صورت آبگیری مجدد، دوباره به حالت اولیه باز نمی‌گردند.نماینده مردم اهواز در مجلس با تأکید بر این که مالچ ‌پاشی ‌های غیراستاندارد باعث از بین رفتن علوفه، گیاهان و جانوران منطقه شده و تنوع زیستی آن را نابود کرده است، گفت: مالچ ‌پاشی‌ های غیراستاندار در این منطقه، فقط پاک کردن صورت مسئله است، زیرا درمان قطعی ریزگردها با بهبود وضعیت آبی تالاب‌ها امکان‌پذیر است.

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.