روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
پر بازدید ترین ها
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
رقابت بایدن و ترامپ نزدیک ‌تر از آن چیزی است که نظرسنجی ‌ها نشان می ‌دهند :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 192211
1399/07/06

رقابت بایدن و ترامپ نزدیک ‌تر از آن چیزی است که نظرسنجی ‌ها نشان می ‌دهند

نظرسنجی‌هایی که رویترز/ایپسوس در ایالت های اصلی محل رقابت بین نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا موسوم به ایالت های میدان مبارزه انجام داده ‌اند نشان می ‌دهد که جو بایدن دموکرات تنها در سه مورد از این ایالت ها برتری اندکی بر دونالد ترامپ دارد و در سه ایالت دیگر نیز رقابت تقریباً برابری بین آن ها وجود دارد و این حاکی از آن است که رقابت ریاست جمهوری در آمریکا خیلی نزدیک تر از آن چیزی است که نظرسنجی ‌های سراسری نشان می ‌دهند.
نظرسنجی ‌های اینترنتی ایالتی که اوایل سپتامبر انجام و در روزهای اخیر منتشر شدند، نشان دادند که جو بایدن و دونالد ترامپ در فلوریدا و کارولینای شمالی آرای برابری در میان رای دهندگان احتمالی دارند. همچنین بایدن در آریزونا تنها با یک درصد رای بیشتر جلوتر است اما در پنسیلوانیا به میزان سه درصد و در ویسکانسین و میشیگان به میزان پنج درصد برتری دارد.
در همه این ایالات که برای تعیین برنده انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر نقشی مهم دارند اختلاف آرای بین دو کاندیدا نزدیک و یا کاملا در چارچوب حاشیه خطای نظرسنجی بوده است و معنای این است که هیچ کاندیدایی برتری روشنی ندارد.
همچنین نظرسنجی رویترز/ایپسوس در سطح سراسری حاکی از برتری هشت درصدی بایدن بر ترامپ در میان تمام رای دهندگان احتمالی است.
در مجموع نظرسنجی‌های ایالتی و سراسری نشان می‌دهند که انتخابات ۲۰۲۰ نیز در نهایت ممکن است نتیجه‌ای مشابه با انتخابات ۲۰۱۶ داشته باشد که طی آن دموکراتها اکثریت آرای مردمی را کسب کردند اما جمهوریخواهان در بخش آرای الکترال پیروز شده و کاخ سفید را به دست آوردند.
هر چند که بایدن برتری زودهنگامی در آرای مردمی نشان داده اما ترامپ هم تقریبا شانس یکسانی برای برنده شدن در ایالات میدان مبارزه و به همراه آن آرای الکترال کافی برای رسیدن به دومین دور ریاست جمهوری دارد.
نظرسنجی‌ها نشان داده‌اند که جایگاه بایدن در یکی از بزرگترین بلوک‌های رای دهندگان در آمریکا یعنی سفیدپوستان بدون مدرک کالج، در حال تضعیف شدن و تسلط ترامپ در آن در حال تقویت شدن است.
نظرسنجی جدید رویترز/ایپسوس همچنین نشان داده که ۵۶ درصد آمریکایی‌ها پاسخ ترامپ به همه گیری کروناویروس جدید را تایید نکرده‌اند که این شامل ۴۳ درصدی است که «با شدت» با عملکرد وی در این مورد مخالفت کرده‌اند.
این نظرسنجی جدید در آریزونا، فلوریدا، میشیگان، ویسکانسین، پنسیلوانیا و کارولینای شمالی جمع آوری شده‌اند.

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.